Wszystko co trzeba wiedzieć o Top Gear Live

Już jutro  Stadion Narodowy będzie gościć największe motoryzacyjne show w Europie Środkowo-Wschodniej. W ramach edycji specjalnej VERVA Street Racing płyta największej areny sportowej w Polsce zamieni się w tor wyścigowy, a publiczność na trybunach zobaczy m.in. wyścig Porsche 911 GT3 Cup, zmagania zawodników biorących udział w Rajdzie Dakar oraz fenomenalne show Top Gear Live.

Fani motosportu odliczają już godziny do rozpoczęcia tego wielkiego widowiska, zanim jednak samochody wyjadą na płytę Stadionu Narodowego, swoje bramy otworzy strefa wystawowa Pit Party. W godzinach 15.30-18.00 (wejście tylko do 17.30) posiadacze biletów ze specjalną wejściówką na własne oczy zobaczą, jak zespoły przygotowują się do wieczornego show. Pit Party zlokalizowane będzie na promenadzie zewnętrznej Stadionu Narodowego.

Poza strefami wystawowymi od strony Wybrzeża Szczecińskiego stanie także Monster Energy Zone, gdzie w godzinach 15.30 - 18.00 będą odbywać się 15-minutowe sesje pokazowe z udziałem zawodników Masters of Dirt. W programie m.in. pokazy FMX połączone z dawką niezwykle trudnego technicznie stuntu motocyklowego, czyli ekwilibrystycznych sztuczek na motocyklach oraz driftu w sportowych autach. Komfort oglądania zapewni specjalna trybuna z rewelacyjnym widokiem na strefę napędzaną przez Monster Energy.

Wejście, zarówno na Pit Party jak i wieczorne show, będzie się odbywało bramami 2, 3 i 11, znajdującymi się odpowiednio od strony Al. Zielenieckiej, Ronda Jerzego Waszyngtona
i Al. Księcia Józefa Poniatowskiego. W razie jakichkolwiek problemów z biletami lub miejscami siedzącymi na trybunach zapraszamy do punktów informacyjnych eBilet znajdujących się przy bramach wejściowych na teren imprezy. Podobne punkty będą zlokalizowane również na trybunach Stadionu.

Dla osób niepełnosprawnych przygotowany jest specjalny parking, a wejście odbywać się będzie bramą numer 1. Tam też czekać będą wolontariusze, którzy pomogą w poruszaniu się po terenie imprezy.

Do godziny 18.00 organizator umożliwia opuszczenie Pit Party oraz powrót na wieczorne show. Wyjście możliwe będzie bramą nr 4. W przypadku opuszczenia terenu imprezy po godzinie 18.00 bilet traci ważność!

Na teren wydarzenia nie będzie można wnosić aparatów fotograficznych z wymiennym zestawem optycznym i kamer wideo. Osoby posiadające ze sobą tego typu sprzęt będą musiały liczyć się z koniecznością przekazania go w depozyt.

O godzinie 18.30 otwarte zostaną trybuny Stadionu. Warto pojawić się wcześniej i zająć swoje miejsce, ponieważ już od 19.00 odbywać się będzie rozgrzewające publiczność Pre Show, czyli pokazy towarzyszące, podczas których na pewno nie zabraknie niespodzianek. O 20.00 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy i pełną parą ruszy część VERVA Street Racing. Godzinę później dowodzenie na stadionie przejmą gwiazdy Top Gear: Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May.

Część Top Gear Live prowadzona będzie w języku angielskim. Podczas show uruchomiona zostanie specjalna częstotliwość radiowa 95.1 MHz z tłumaczeniem angielsko–polskim. Odbiór sygnału możliwy będzie poprzez własne telefony komórkowe z funkcją odbiornika radiowego (pamiętaj o słuchawkach!) lub zestawy radiowe VERVA Street Racing, które można zakupić na terenie imprezy.

To motoryzacyjne show to przede wszystkim pokazy samochodów sportowych. W związku
z tym należy spodziewać się zagęszczenia spalin oraz podwyższonego hałasu. Szczególnie wybierając się na imprezę z dziećmi, warto zaopatrzyć się w zatyczki do uszu, które będzie można zakupić w punktach na terenie imprezy.

W związku z organizacją imprezy na Stadionie Narodowym nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Przez całą sobotę zamknięta będzie ulica Siwca. Most Poniatowskiego po zakończeniu imprezy zostanie zamknięty dla ruchu kołowego. Dostęp jedynie dla pieszych. Rejon Saskiej Kępy będzie objęty ograniczeniami w ruchu. Z uwagi na zamknięty wjazd na Most Łazienkowski z Wału Miedzeszyńskiego zaleca się korzystanie z Mostu Świętokrzyskiego oraz Mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Na terenach obok Stadionu od strony ulicy Targowej dostępny będzie płatny parking, jednak jego pojemność jest ograniczona. Organizator zachęca do korzystania ze środków komunikacji miejskiej w drodze na imprezę.

Komunikacja miejska przed imprezą:
Przystanek PKP Warszawa Stadion
- linie SKM S1 i S2
Przystanek Al. Zieleniecka
- linie tramwajowe: 3, 7, 8, 22
- linie autobusowe: 123,125, 135, 138, 146, 147, 166, 226, 509, 517
Przystanek Rondo Waszyngtona
- linie tramwajowe: 7,8,9,22,24,25 oraz dodatkowa linia 77
- linie autobusowe: 102, 111, 117, 123, 138, 146, 147, 158, 166, 507, 509, 517, 521

Komunikacja miejska po imprezie:
Przystanek PKP Warszawa Stadion
- linie SKM S1, S2
Przystanek Al. Zieleniecka
- linie tramwajowe: 3, 7, 8, 22 kursujące na trasach objazdowych tylko po Pradze
- linie autobusowe: 123,125, 135, 138, 146, 147, 166, 226, 509, 517, N02, N03, N21, N71 oraz dodatkowa 903 (Stadion – Dw. Wileński – Targówek – Bródno)
Przystanek Rondo Waszyngtona
- linie tramwajowe: 7, 8, 9, 22, 24, 25 oraz dodatkowa 77 kursujące na trasach objazdowych tylko po Pradze
- linie autobusowe: 123, 138, 146, 147, 509, 517, N02 oraz dodatkowa 903 (Stadion – Dw. Wileński – Targówek – Bródno)
Uruchomiona zostanie także dodatkowa linia autobusowa numer 902 kursująca na trasie (Stadion – Powiśle – Królewska (metro) – Dw. Centralny) z Przystanku Wybrzeże Szczecińskie zlokalizowanego przy bramie 4 i 6.

Punkt odbioru pasażerów korzystających z taksówek będzie znajdował się na Rondzie Waszyngtona.

Wszystkie praktyczne informacje: mapa Pit Party, program imprezy, szczegółowy wykaz utrudnień w ruchu znajdują się na stronie www.orlen.pl/topgearlive.


***
Więcej na:
www.topgearlive.pl
www.orlen.pl/topgearlive
www.facebook.com/vervastreetracing


VERVA Street Racing
VERVA Street Racing to cykliczne widowisko motoryzacyjne, które od 2010 roku odbywa się w centrum Warszawy. Podczas trzech dotychczasowych edycji impreza gościła na tymczasowym torze ulicznym zlokalizowanym wokół placów Teatralnego i Piłsudskiego. Ostatnia impreza zgromadziła ponad 100 tysięcy widzów! Do tej pory na ulice Warszawy wyjechało kilkaset maszyn z całego świata, reprezentujących takie serie jak m.in.: Formuła 1, Formuła 3, GP2, GT3, DTM, Drift, Porsche Supercup, NASCAR, Cross Country, Rally oraz Supermoto i FMX. Wśród zagranicznych kierowców i gości specjalnych pojawili się m.in.: Mika Häkkinen, Ben Collins, Chris "CP" Pfeiffer, Clive Chapman (Classic Team Lotus), Jean-Eric Vergne (Red Bull Racing), Cyril Despres (Red Bull KTM), David Piper, Hélder Rodrigues, Jay Kay (wokalista Jamiroquai), Jörg Müller (BMW Motorsport), Marc Coma (MRW KTM), Ruben Faria (Red Bull KTM) oraz zwycięzca Rajdu Dakar 2011, Stéphane Peterhansel (X-raid). Więcej informacji na temat VERVA Street Racing znajdziesz na: www.vervastreetracing.pl

Top Gear Live
Top Gear Live jest wspólnym przedsięwzięciem BBC Worldwide i Brand Events International. Realizowane na żywo widowisko motoryzacyjne łączy elementy sceniczne z niesamowitymi emocjami towarzyszącymi pokazom kaskaderskim i efektom specjalnym. W Polsce spektakl poprowadzą Jeremy Clarkson, James May i Richard Hammond. Top Gear Live, przy pełnych trybunach, obejrzało już 1,75 miliona widzów. Aby dowiedzieć się więcej na temat innych pokazów Top Gear Live, zajrzyj na: www.topgearlive.com

BBC Worldwide Ltd.
BBC Worldwide Limited to spółka zależna w całości należąca do British Broadcasting Corporation (BBC)
i stanowiąca jej główny podmiot biznesowy. BBC Worldwide ma na celu wspieranie misji publicznej BBC
i maksymalizację przychodów na rzecz BBC. Cele te realizuje poprzez inwestycje, wprowadzanie produktów BBC na nowe rynki oraz prezentowanie treści BBC na całym świecie, w sposób zgodny ze standardami i wartościami BBC. Poprzez swoją działalność spółka podnosi rozpoznawalność marki BBC poza granicami kraju, promując jednocześnie brytyjską kreatywność.

W roku 2012/2013 BBC Worldwide przyniosła zyski w wysokości 156 milionów funtów ze sprzedaży wartej 1116 milionów funtów i zwrot dla BBC w wysokości 156 milionów funtów. Szczegółowe informacje znajdują się
w rocznym sprawozdaniu dostępnym na stronie: www.bbcworldwide.com/annualreview
bbcworldwide.com
twitter.com/bbcwpress