Zapowiedź gry F1 2013 od Codemasters

Jak co roku zbliżamy się powoli do premiery nowej gry związanej z Formułą 1 od Codemasters. Tym razem nie otrzymamy tylko nowych składów, aktualnych bolidów i tegorocznego kalendarza. Po raz pierwszy gracze będą mogli zasiąść za kierownicą legendarnych bolidów, prowadzonych przez najlepszych kierowców na klasycznych torach.

Gra będzie dostępna w dwóch wersjach: F1 2013 i F1 2013: Classic Edition.

F1 2013 is exactly what it says on the tin – the complete, current F1 season including all the driver changes, regulation tweaks and tyre changes that we’re enjoying right here and now.Nowy element gry to tak zwany Scenario Mode, gracze otrzymają określone zadanie do wykonania, otrzymają na zakończenie odpowiedni medal. Będzie można w nich grać również na podzielonym ekranie lub przez internet z znajomymi.

Test młodych kierowców, który pojawił się w F1 2012 będzie rozszerzony o nowe zadania. Teraz w nim będziemy odblokowywać zespoły, którymi będzie można ścigać się w Grand Prix Mode. Jeśli będziecie chcieli przejechać cały sezon za kierownicą Red Bulla to teraz nie będzie to problem. Tego zabrakło w poprzedniej grze z serii.

Jeśli chodzi o F1 2013: Classic Edition, to będzie ciekawie. Ten pakiet premium zapewni nam bolidy lat 80 i 90 poprzedniego wieku. Dodatkowo 2 pakiety dostępne będą jako DLC w wersji zwykłej.

W każdej kopii F1 2013 będzie zawarty pakiet z lat 80, a pozostałe dwa i dwa historyczne tory będą dostępne w tej specjalnej klasycznej edycji.

F1 Classics: 1980:
Dziesięciu legendarnych kierowców w tym Nigel Mansell, Mario Andretti i Gerhard Berger
Pięć bolidów
Tory: Circuito De Jerez, Brands Hatch

F1 Classics: 1990:
Kolejni znani kierowcy: David Coulthard, Jacques VIlleneuve, Eddie Irvine, Alain Prost i inni.
Sześć bolidów

Klasyczy pakiet torów:
Tory: Imola, Estoril

Gra pojawi się na jesieni na PC, PS3 i XBOX 360