Informacje o Shell V-Power Nitro + Show - Warszawa 18.05.2013

Już 18 maja 2013 r. w Warszawie, przy ul. Marszałkowskiej na wysokości Placu Bankowego odbędzie się światowej klasy impreza motoryzacyjna. Ruszamy o 12.30 i aż do wieczora nie zwalniamy tempa! Wstęp na event jest bezpłatny, mile widziany jest każdy fan sportów motorowych i nie tylko!

Serdecznie zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju Shell V-Power Nitro+ Show - zaskakujące wydarzenie, któremu towarzyszyć będzie wprowadzenie nowego paliwa Shell V-Power Nitro+.

Na naszych gości czeka wiele atrakcji przygotowanych przez Shell na miarę 60 letniej współpracy technicznej z Ferrari.


Shell V-Power Nitro+ Show to moc atrakcji - parady Ferrari, Fiatów Abarth, motocykli, Samochodowych Gwiazd Kina... Nie obędzie się również bez wyścigów samochodów i motocykli oraz show przygotowanych specjalnie na tę okazję.

W programie znajdą się również laboratorium w ciężarówce, pokazy kaskaderskie, bolid rzeczywistych rozmiarów zbudowany z klocków LEGO, symulatory wyścigowe, koncert KORY... a przede wszystkim – wielka niespodzianka Ferrari o godz 13.30!

Więcej informacji o imprezie znajdziecie tutaj. Plus konkurs do wygrania bony paliwowe.

Nie może tam Ciebie zabraknąć.

Wszystko co musicie wiedzieć o paliwie Shell Nitro +

O SIECI STACJI I SKLEPÓW SHELL
Codziennie w ponad 80 krajach na świecie miliony kierowców wybierają Shell. Nasz zespół zaangażowanych ekspertów pracujący w laboratorium paliw, na torach wyścigowych i stacjach obsługi stale tworzy jedne z najbardziej zaawansowanych paliw na świecie. Dlatego właśnie miliony kierowców wybierają paliwo Shell na około 43 tysiącach stacji marki Shell w ponad 80 krajach na całym świecie.

PALIWA SHELL V-POWER NITRO+
W Shell wiemy, że nie wszystkie paliwa są takie same, dlatego właśnie z takim zaangażowaniem ulepszamy paliwa dla naszych klientów i ich pojazdów. Eksperci w Shell najpierw opracowali paliwo Premium Shell V-Power, które wprowadzono na rynek w Hong Kongu w 1998 roku. Paliwo Shell V-Power Diesel było jednym z pierwszych paliw diesla wysokiej jakości udostępnionych klientom i po raz pierwszy zostało wprowadzone na rynek Włoch i Tajlandii (z czasem nazwany Shell Pura Diesel). Nowe paliwa Shell V-Power Nitro+ stanowią naszą najnowszą generację paliw premium i są efektem ponad stu lat doświadczenia w zakresie opracowywania innowacyjnych rozwiązań. Najnowszymi przykładami takich rozwiązań są paliwa Shell V-Power Nitro+ , Shell V-Power Nitro+ Diesel i Shell V-Power Nitro+ Racing.

Skład paliw
Nowe paliwa Shell V-Power Nitro+ mają na celu poprawę wydajności silnika oraz jego natychmiastowe działanie w Twoim samochodzie .

Benzyna Shell V-Power Nitro+

Technologia redukcji tarcia
W porównaniu do poprzedniej benzyny Shell V-Power benzyna Shell V-Power Nitro+ zapewnia o 25% lepszą redukcję tarcia. Technologię redukcji tarcia przetestowano na Ferrari, jej celem jest natychmiastowa redukcja tarcia w krytycznych obszarach silnika, dzięki czemu silnik jest w stanie dostarczyć do kół więcej mocy.

Potencjalna moc czyszcząca
Benzyna V-Power Nitro+ pomaga regulować procesem gromadzenia się osadów w silniku, szczególnie tym starszego typu, gdzie osady nagromadzone w wyniku stosowania mniej zaawansowanych paliw. Benzyna ta pomaga oczyszczać i przywracać im wydajność, którą w innej sytuacji mogłyby utracić.

Paliwo Shell V-Power Nitro+ Racing

Jeszcze więcej mocy i jeszcze lepsza reakcja. Benzyna Shell V-Power Nitro+ Racing to nasza najlepsza benzyna w Shell, zawiera najwyższe poziomy oktanów w Polsce. Ma pomóc jeszcze bardziej poprawić osiągi i zapewnić lepszą reakcję silnika w porównaniu do benzyny V-Power Nitro+.

Paliwo wysokoprężne Shell V-Power Nitro+ Diesel

Silniejsza moc czyszcząca dla najnowszych silników diesla
Nowe paliwo Shell V-Power Nitro+ Diesel wykorzystuje technologię silniejszego środka czyszczącego w celu szybszego i efektywniejszego czyszczenia systemu wtrysku paliwa silników wysokoprężnych w porównaniu do naszej wcześniejszej wersji paliwa Shell V-Power Diesel nawet w przypadku silników diesla najnowszej generacji.

Ochrona silnika
Nowa formuła ma przywracać i utrzymywać moc silnika poprzez aktywną ochronę zarówno w silnikach starych jak i nowych.

Shell w F1 i nie tylko to

SHELL: INNOWACJA, BADANIA I ROZWÓJ
Technologia i innowacyjność są dla Shell kluczowe. To dzięki nim nasza obecna firma działa i dzięki nim nasza przyszłość jest możliwa. W ciągu ostatnich pięciu lat wydaliśmy na badania i rozwój (R&D) średnio ponad 1 miliard dolarów, więcej niż jakakolwiek międzynarodowa firma sektora naftowo-gazowego.

W Shell rozwój technologii paliwowej to proces ciągły, w ramach którego nasi naukowcy opracowują innowacyjne formuły pozwalające osiągać klientom jak najlepszą wydajność pojazdów. Shell ma ponad stuletnie doświadczenie w rozwoju paliw. Na całym świecie nad innowacyjnymi rozwiązaniami i rozwojem paliw pracuje około 120 naszych naukowców i specjalistów sektora paliwowego.

SHELL I SPORT SAMOCHODOWY
Firma Shell jest niezwykle dumna ze swojego bogatego dziedzictwa w zakresie sportu motorowego pochodzącego z końca lat 20-tych ubiegłego stulecia.
Przez te lata firma Shell uczestniczyła w wielu wydarzeniach historycznych sportu motorowego i stała się synonimem tego co najlepsze w tym sporcie. Od ponad 60 lat Shell podziela z Ferrari swoją pasję. Podczas tego długoletniego partnerstwa technicznego Stajnia Ferrari startowała wraz z Shell’em w ponad 500 wyścigach Formuły 1 wygrywając ponad 160 z nich. Razem zespół zdobył ponad 3500 punktów w Mistrzostwach Świata Formuły 1.

WSPÓŁPRACA TECHNICZNA SHELL Z FERRARI – Z TORÓW WYSCIGOWYCH NA DROGI
Przez ponad 60 lat Ferrari było synonimem wysokiej klasy samochodów, zarówno na torach wyścigowych jak i na drogach. Kiedy pierwsze Ferrari wyjechało przez bramy fabryki w włoskim Maranello było napędzane paliwem Shell, a zastosowane do zabezpieczenia smary i oleje do silników również były pochodnymi tej marki.

Współpraca Shell’a z Enzo Ferrari sięga końca lat 20-tych ubiegłego stulecia, kiedy to Shell wspierało Enzo Ferrari jako kierowcę wyścigowego. Zaufanie, jakie Enzo Ferrari pokładał w markę Shell i jej produkty, przez te wszystkie lata ewoluowało i z czasem przekształciło się w najbardziej szanowaną współpracę w historii sportów motorowych.

Obecnie zespół naukowców Shell’a jeździ wraz z Ferrari na każdy wyścig Formuły 1 i pracuje w dedykowanym laboratorium Shell Trackside, aby stale kontrolować i oceniać paliwo wyścigowe oraz środki smarne podczas odbywających się w weekendy wyścigów.

Podczas gdy inżynierowie Ferrari poświęcają swój czas na projektowanie jak najwyższej jakości pojazdów Formuły 1 Shell jako partner techniczny pracuje nad tworzeniem zaawansowanych produktów mających przyczyniać się do sukcesu na torze. Baza Shell w Maranello pozwala naukowcom i technikom Shell’a pracować ręka w rękę z inżynierami Ferrari na każdym etapie budowy pojazdu, co zapewnia optymalizację projektu w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności i niezawodności.

Shell stara się jednak być w czołówce innowacyjnych firm nie tylko w ramach Formuły 1, przy której współpracuje z Ferrari. Równie poważna jest techniczna współpraca ze słynnym działem produkcji pojazdów Ferrari GT, który korzysta z ekspertyz Shell’a od lat 40-tych ubiegłego stulecia. Produkty Shell’a wykorzystuje się do projektowania i rozwoju silników stosowanych w pojazdach drogowych Gran Turismo firmy Ferrari, zaleca się, by do każdego Ferrari schodzącego z linii produkcyjnej w Maranello stosować benzynę Shell V-Power.

Wszystkie te lata partnerstwa technicznego Shell’a z Ferrari przyniosły fenomenalne wyniki na torach wyścigowych. W przyszłości Ferrari otrzyma jeszcze więcej wsparcia od Shell’a. W 2010r. firma Shell podpisała umowę, w ramach której partnerstwo techniczne trwać będzie co najmniej do roku 2015 i można być pewnym, iż każdy kilometr przejechany na torze przyniesie korzyści klientom Shell’a na drogach. Współpraca techniczna z Ferrari to partnerstwo, które oznacza więcej niż tylko sukces na torze, tutaj chodzi o przenoszenie technologii wykorzystywanej w wyścigach z torów na drogi.

KLUCZOWE FAKTY I DATY
Partnerstwo techniczne Shell’a z Ferrari w liczbach: Obecnie
• Przy wsparciu Shell’a stajnia Ferrari zdobyła 12 tytułów Mistrza Świata Kierowców Formuły 1 i 10 tytułów Mistrza Świta Konstruktorów
• Scuderia Ferrari przy wsparciu Ferrari wzięła udział w ponad 500 wyścigach Formuły 1 wygrywając ponad 160. Razem to partnerstwo techniczne zdobyło ponad 3500 punktów w Mistrzostwach Świata Formuły 1
• W 2010 roku Shell podpisał umowę o kontynuacji wieloletniego partnerstwa technicznego z Ferrari w zakresie paliw i smarów co najmniej do roku 2015
• Skład chemiczny paliwa V-Power Nitro+ jest w 99% identyczny ze składem chemicznych paliwa wyścigowego stosowanego przez Scuderia Ferrari Mistrzostwach Świata Formuły 1 w 2013 roku

Shell na wyścigach
• Zespół projektowy Shell’a ds. Formuły 1 stale się powiększa, już ponad 50 pracowników obsługi technicznej ma swój wkład w program Shell Formuła 1
• Za każdym razem kiedy samochód stajni Ferrari powraca na stanowisko obsługi technicznej inżynierowie Shell’a pobierają próbki dla Laboratorium Shell Trackside znajdującego się w bazie technicznej Ferrari w padoku Formuły 1
• W laboratorium Track wysoce wyspecjalizowani naukowcy Shell’a przeprowadzają co weekend ponad 70 testów produktów wyścigowych Shell’a, których celem jest zapewnianie kierowcom przez cały czas jak najlepszych osiągów