To już tylko tydzień... Aktualności ze świata F1 - 25.01.2011


Tylko tydzień pozostał nam do rozpoczęcia pierwszych przedsezonowych testów. Wiadomo, że nie tylko na to czekamy, a głównie na prezentacje nowych bolidów. Czy któryś z konstruktorów zaskoczy nas jakąś nowinką? Nie wierzmy jednak, że widzimy finalne bolidy, te do Grand Prix Bahrajnu pewnie ulegną jeszcze dużym zmianom.

Jeśli już o prezentacjach mowa to Narain Karthikeyan dziś poinformował, że jego zespół Hispania Racing Team dopiero podczas GP Bahrajnu pojawi się z nowym bolidem. Od Hindusa dowiedzieliśmy się również, że HRT nie będzie korzystało z KERS-u, lecz na pewno z ruchomego tylnego skrzydła.

Dodał również, że team głównie pracuje nad niezawodnością i cieszy się z współpracy z Williamsem. Team Franka Williamsa w tym sezonie dostarcza HRT skrzynie biegów oraz cały układ hydrauliczny, który był bolączką zeszłorocznego bolidu.

W zespole Roberta Kubicy po raz pierwszy zamontowano i uruchomiono silnik w nowym bolidzie R31. Na powyższym zdjęciu widać nawet część R31 które jest jeszcze nie do końca złożony. Jego publicznie odsłonięcie zaplanowano na 31 stycznia w Walencji. Potem już tylko testy i oczekiwanie na Bahrajn

Firma Pirelli zaskoczyła chyba wszystkich. Jak wspomniałem wcześniej pozostał tydzień do testów, a oni chcą sprawdzić swoje ogumienie na bolidzie 2011... Nie wiem jak wy, ale to chyba lekka paranoja. Cały czas od listopada twierdzili, że z oponami wszystko ok, że nie ma problemów. Tymczasem na 47 dni do rozpoczęcia sezonu chcą się jeszcze sprawdzić.

Nie mogą poczekać do pierwszego testu?

Prześlij komentarz

0 Komentarze