Aktualności ze świata F1 - 21.01.2011 - Lotus Renault ma kontrakt z JSP?

Jak już wszyscy wiemy zespół Lotus Renault chce skorzystać z malowania bolidu przypominające paczkę papierosów marki JPS. Taką samą jak w latach 1972-1986 zamieszczona była na bolidach Team Lotus. Czy JPS może również wykorzystać to zdarzenie do celów marketingowych? Czytajcie w poście.

Otóż w Europie już pojawiły się reklamy JPS które nawiązują do naszego ukochanego sportu motorowego:

Nowa paczka papierosów ma między innymi ślady opon w każdym rogu. Pomimo tego, że Lotus Renault GP zaprzecza jakimkolwiek powiązaniom. Te jak najbardziej są na miejscu...

Wczoraj w internecie pojawiły się też informacje jakoby firma Marlboro chciała przedłużyć po raz kolejny kontrakt z zespołem Ferrari. Wielu się spyta po co? Przecież reklamy papierosów w F1 są zakazane. Od zeszłego roku nawet zniknął sławny kod kreskowy z bolidu. Za co oni chcą więc płacić grube miliony?

Reklama na bolidzie pojawiać się nie może, ale już na opakowaniu papierosów bolid Ferrari jak najbardziej. Włoski zespół nadal chce zachować nazwę Scuderia Ferrari Marlboro, a kontrakt sponsorski zostanie przedłużony do roku 2014.

Najprawdopodobniej podczas pokazu nowego bolidu zostanie ta informacja ogłoszona. Papierosy były w Formule 1 od czasów Lotusa i najprawdopodobniej dalej w niej będą. Pytanie tylko brzmi jaki znajdą kolejny sposób na obejście przepisów. ;-)

Ciekawi mnie tylko czy Renault podpisało jakiś kontrakt z JSP czy to taka obopólna współpraca nie jest z którejś strony finansowana.


źródło

Prześlij komentarz

0 Komentarze