Aktualności ze świata F1 - 19.01.2011

Teraz w świecie Formuły 1 dzieje się nie wiele. Przynajmniej nie w sposób widoczny. Wczorajszego dnia kontrakt z zespołem Lotus-Renault podpisał Malezyjski kierowca Fairus Fauzy. Jest to swego rodzaju transfer Lotus-Lotus ponieważ właśnie w tym zespole był kierowcą rezerwowym w sezonie 2010.

Szczerze mówiąc wątpię, żeby poza pieniędzmi i zainteresowaniem z strony Malezji wnosił coś do zespołu. Taka jest jednak współczesna Formuła 1 i nie ma się co dziwić. Fauzy był w siedzibie Renault w Enstone wczoraj i pochwalił się na Twitterze takim oto zdjęciem.

David Coulthard były kierowca między innymi Red Bull Racing zachował swój kontrakt z zespołem. Szkot pozostaje w dalszym ciągu konsultantem pomimo tego, że jest również komentatorem stacji BBC. Na dodatek za te prace zarabia nie małe pieniądze bo aż 4 miliony funtów rocznie...

Eric Boullier natomiast po raz kolejny chwali Roberta Kubicę, w jednym z ostatnich wywiadów porównał Polaka do diamentu który trzeba wypolerować. Na pewno ja też liczę, że Renault będzie w tym sezonie w lepszej formie. Trzeba pamiętać jednak, że każdy kolejny sezon przynosi wiele niespodzianek i niewiadomych.

Vitaly Petrov ostatnio narzekał na Kubicę. Twierdził, że ten za bardzo nie pomagał mu w debiutanckim sezonie. O ile Rosjanin mógł uczyć się z tego co Robert mówił i miał pełen wgląd w jego ustawienia to ten jakichś szczególnych rad mu nie dawał. Możliwe, że spowodowane było to podejściem do rzeczy Petrova. Polak zdziwił się gdy spytał się go jak to jest jechać bolidem F1, a ten odpowiedział:  "nie różni się to za wiele od GP2..."

Mam nadzieję, że w krótkim czasie będzie się tutaj pojawiać więcej interesujących informacji. Co tu dużo mówić dopóki bolidy nie pojawią się na torze to większość informacji krążących w mediach to plotki... Czekam na kolejne newsy typu "Kubica w Ferrari"

Prześlij komentarz

0 Komentarze