Statystyki po GP Węgier 2014

Daniel Ricciardo dołączył do grona kierowców, którym udało się wygrać więcej niż jeden wyścig Formuły 1 w swojej karierze, a jest ich siedemdziesięciu trzech. Na liście wszech czasów zrównał się z takimi kierowcami jak Wolfgang von Trips, Patrick Depailler, Jean-Pierre Jabouille i Elio de Angelis.

Tak jak w Kanadzie, Australijczyk wygrał wyścig startując do niego z pozycji niższej niż trzecia. Co ciekawe jego kolega z zespołu Sebastian Vettel nigdy tego nie dokonał.

Fernando Alonso po raz 97 stanął na podium. To był jego najlepszy wynik w tym sezonie. Na Węgrzech Hiszpan prowadził przez 27 okrążeń, to był jego 84 wyścig w którym chociaż przez 1 okrążenie był na czele stawki. Dla porównania Ayrton Senna prowadził w 86 Grand Prix, a Michael Schumacher 142.

Alonso jest teraz jedynym zawodnikiem w tym sezonie, który punktował w każdym wyścigu. Wypadek Nico Hulkenberga z 15 okrążenia oznacza, że jego seria 12 Grand Prix w punktach dobiegła końca. Seria Force India również dobiegła końca po wypadku Sergio Pereza.

Lewis Hamilton dojechał w pierwszej trójce po starcie z alei serwisowej. Tego samego dokonał wcześniej Sebastian Vettel w Abu Zabi w 2012 roku. Brytyjczyk został pierwszym zawodnikiem, któremu udało się w dwóch kolejnych wyścigach dojechać na podium po starcie z dwudziestej lub niższej pozycji.

Nico Rosberg na mecie pojawił się czwarty i tym samym po raz pierwszy w tym sezonie kierowca Mercedesa, który dojechał do mety był poza podium. Wcześniej Niemiec zdobył 10 pole position w swojej karierze.

To był już szósty wyścig Sebastiana Vettela dla Red Bulla na Węgrzech i jeszcze ani razu nie udało mu się wygrać. Tylko zawodnicy z Australii jeżdżący dla tego zespołu tego dokonali ;-)

Jenson Button został ósmym kierowcą, który w tym sezonie prowadził wyścig.

Po raz drugi w tym roku Jules Bianchi awansował do Q2. Za każdym razem po Q1 odpadał wtedy Kimi Raikkonen, co ciekawego kierowca Marussi jest praktycznie pewnym następcą Fina w zespole Ferrari w najbliższych sezonach.

Nikt w historii GP Węgier nie zdobył pole position trzy razy z rzędu. Lewis Hamilton był bliski w tym sezonie, ale jego szanse przepadły po awarii w Q1.