Bearman kierowcą Haasa od sezonu 2025

Olivier Bearman

19-letni Oliver Bearman, kierowca z Ferrari Driver Academy, dołączy do zespołu Haas jako pełnoetatowy kierowca wyścigowy w sezonie 2025. Bearman, który podpisał z zespołem umowę na kilka lat, jest pierwszym potwierdzonym kierowcą zespołu na ten sezon. Wyraził ogromną dumę z osiągnięcia swojego debiutu w F1 w piątym sezonie wyścigowym po przejściu z kartingu.

Bearman zadebiutował niespodziewanie w Grand Prix Arabii Saudyjskiej wcześniej w tym sezonie, zastępując Carlosa Sainza Jr., który doznał zapalenia wyrostka robaczkowego. Mimo zaledwie godziny treningu w bolidzie SF-24, Bearman zakwalifikował się na 11. miejscu i ukończył wyścig na siódmym miejscu.

Bearman będzie pierwszym debiutantem w zespole od sezonu 2021, kiedy to Haas rozpoczął sezon z Mickiem Schumacherem i Nikitą Mazepinem, którzy opuścili sport pod koniec następnego roku. Szef zespołu Haas, Ayao Komatsu, ma wysokie oczekiwania wobec Bearmana, podkreślając jego dojrzałość i gotowość do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Obecnie Bearman startuje w swoim drugim sezonie w Formule 2 z zespołem Prema i zajął 12. miejsce w klasyfikacji generalnej po zwycięstwie w sprinterskim wyścigu na Red Bull Ringu. Jego obecny kolega z zespołu, Nico Hulkenberg, opuści Haasa po zakończeniu sezonu, aby dołączyć do Saubera przed ich transformacją w Audi w 2026 roku.