EA SPORTS ŚWIĘTUJE PREMIERĘ F1® 24 WIRTUALNYM WYŚCIGIEM Z UDZIAŁEM GWIAZD F1®, SPORTU I GIER


Electronic Arts rozpoczyna jeden z najbardziej oczekiwanych weekendów w kalendarzu F1® wydarzeniem „The 10 Racers” – wirtualnym wyścigiem F1® 24 z udziałem gwiazd, poprzedzającym oficjalną premierę gry. Kierowcy F1 oraz znani fani sportu będą rywalizować na słynnym torze Circuit de Monaco w Monte Carlo. W wyścigu wezmą udział Charles Leclerc ze Scuderia Ferrari i Alex Albon z Williams Racing, a dołączą do nich światowe gwiazdy piłki nożnej, Diogo Jota i Pierre-Emerick Aubameyang, oraz twórcy internetowi, WillNE, Chesnoid, MaximeMXM, Liam Kalevi, AverageF1Consumer i ElReyGuiri. Transmisja zostanie wyemitowana w środę, 22 maja o godzinie 20:00 na kanale YouTube Formuły 1®.

Wydarzenie „The 10 Racers” rozpocznie weekend wyścigowy i komentowane będzie przez prezenterkę Sky Sports, Naomi Schiff i Matta Gallaghera z P1, którzy będą starali się powtórzyć sukces zeszłosezonowego Las Vegas Showrun.

Dzięki nowemu systemowi dynamicznego prowadzenia EA SPORTS Dynamic Handling w F1® 24, zawodnicy skorzystają z realistycznego i przewidywalnego sterowania, który uzbroi ich w pewność siebie potrzebną do zmierzenia się z ciasnym 3,337-kilometrowym torem ulicznym.

– Podczas wyścigu spotkają się największe talenty Formuły 1 oraz gwiazdy innych sportów. Tym wydarzeniem rozpoczynamy obchody premiery F1 24 – najbardziej autentycznej i realistycznej gry Formuły 1 w historii. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wejść do padoku i poczuć się jak jeden z 20 zawodników – powiedział Lee Mather, Senior Creative w Codemasters.

Gracze, którzy zamówią cyfrową edycję F1® 24 Champions, uzyskają natychmiastowy dostęp do nowych barw zespołów F1® do wykorzystania w próbie czasowej F1® 23. Otrzymają również Hunta i Montoyę jako ikony, 18 000 Pitcoinów, pakiet F1® World Bumper Pack, do trzech dni wczesnego dostępu (od 28 maja) oraz jedną dodatkową przepustkę VIP Podium Pass. Gracze, którzy zamówią edycję standardową przed premierą otrzymają 5 000 Pitcoinów i pakiet startowy F1® World.

Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i informacjami dotyczącymi gry F1®, śledź oficjalną stronę internetową gry oraz kanały społecznościowe na Instagramie, Twitterze, TikToku, oraz YouTubie.