Pierwsze informacje o F1 24 i trailer

Zapowiedź i pierwsze szczegóły gry F1 24

Electronic Arts ujawniło dziś szczegóły dotyczące EA SPORTS™ F1® 24, czyli oficjalnej gry Mistrzostw Świata Formuły 1. F1 24 zadebiutuje już 31 maja, czyli wcześniej niż poprzednie edycje, na PlayStation®5, Xbox Series X|S, PlayStation®4, Xbox One i PC, za pośrednictwem EA App, Epic Games Store i Steam.

Gracze będą mogli poczuć pełnię emocji, które płyną z jazdy na torze, dzięki nowemu systemowi Precyzyjnego Sterowania EA SPORTS. Dodatkowo, uwielbiany przez fanów tryb kariery pozwoli graczom rywalizować jako jeden z 20 kierowców z sezonu 2024 F1® i zdefiniować ich dziedzictwo, dzięki jeszcze większej integracji rozgrywek Formuły 1® oraz F2™.

Dzięki ścisłej współpracy z aktualnym mistrzem świata i gwiazdą Champions Edition, Maxem Verstappenem, nowy system Dynamicznego Prowadzenia EA SPORTS na nowo definiuje wyczucie samochodu, zapewniając realistyczne i przewidywalne osiągi na różnych rodzajach ogumienia i podłożu. Dodatkowo wrażenia z jazdy zwiększą też nowa fizyka zawieszenia, ulepszony model opon, zaawansowana symulacja aerodynamiki oraz nowe opcje ustawień silnika i samochodu. Pokonywanie zakrętów, opór toczenia, ciśnienie w układzie hamulcowym, temperatura otoczenia i zmienne warunki umożliwiają kierowcom otrzymywanie natychmiastowych informacji zwrotnych, które pomogą im zmaksymalizować osiągi na torze.

Zmiany wprowadzone na torach i wokół nich zwiększą też wrażenia z weekendu wyścigowego. Znaczącą aktualizację zwiększającą autentyczność toru otrzymał m.in. słynny Silverstone. Zmian doczekały się też tory Circuit de Spa-Francorchamps, Losail International Circuit i Jeddah Corniche Circuit. Nowością w grze są rzeczywiste próbki dźwiękowe kierowców pobrane z transmisji F1®, które wprowadzą nowy poziom realizmu incydentów na torze. Usprawnienia otrzyma też pakiet prezentacji transmisji i przerywników filmowych, znacząco zwiększając immersję dnia wyścigowego.

Nowy model jazdy, napędzany systemem Dynamicznego Prowadzenia EA SPORTS, pozwoli graczom uzyskać maksymalne osiągi z samochodu, a autentyczna fizyka da im pewność siebie w wyścigach z rywalami na kolejnych okrążeniach. Tryb Kariery doczekał się największych innowacji od 2016 roku i zapewni więcej tego, czego chcą nasi gracze oraz większą różnorodność możliwości dostępnych poza torem. Oprócz tego, zaktualizowane tory, nowy dźwięk i odświeżona prezentacja transmisji dają graczom poczucie bycia bliżej wyścigów – powiedział Lee Mather, starszy dyrektor kreatywny w Codemasters.

W ramach odświeżonego trybu kariery gracze mogą się wcielić w jednego z wschodzących zawodników z F2™, legendarną ikonę lub stworzyć własne dziedzictwo. Kolejne innowacje, które pozwolą kierowcom w pełni zanurzyć się w ekscytującym świecie Formuły 1®, obejmują:

• Zyskiwanie uznania: Gracze będą mogli zbudować reputację w padoku poprzez realizację celów i zadań wyścigowych na torze. Ich realizacja może pomóc w zabezpieczeniu nowej umowy lub utorować drogę do tajnych spotkań w celu wynegocjowania przejścia do zaciekłego rywala.

• Ulepszenia R&D: Reputacja kierowcy wpływa również na wsparcie, jakie gracze otrzymują od swojego zespołu. Im lepsze wyniki, tym większa motywacja zespołu. Gracze mogą skupić się na jednej innowacji lub rozdzielić zasoby w celu bardziej zrównoważonego rozwoju.

• Osiąganie sukcesów: Oprócz krótkoterminowych osiągnięć, każdy kierowca ma długoterminowe cele oparte na oczekiwaniach sezonu. Mogą one obejmować liczbę miejsc w pierwszej dziesiątce, pole position lub zdobycie mistrzostwa świata.

• Ściganie się z przyjacielem: Połącz siły lub ścigaj się jako rywal w trybie kariery dla dwóch graczy. Z indywidualnymi celami kierowcy, gracze muszą pozostać skupieni, aby stać się kierowcą numer jeden zespołu.

• Wyzwania Trybu Kariery: Idealne wprowadzenie przed rozpoczęciem 24-wyścigowego sezonu. Wskocz w buty wybranego wcześniej kierowcy F1® i rywalizuj w serii mini sezonów. Głosowanie społeczności wpłynie na warunki i tory przyszłych wydarzeń.

Po raz drugi powróci F1® World, czyli hub trybu wieloosobowego, Grand Prix™, prób czasowych i nowej funkcji Fanzone. Gracze połączą się ze swoim ulubionym zespołem i kierowcą w trakcie sezonu Podium Pass i dołączą do ograniczonej czasowo ligi, która obejmuje wspólne cele podczas zmagań z rywalizującymi zespołami. Osobno, Mój Zespół powraca wraz z włączeniem dwóch nowych ikon, legendarnego byłego mistrza świata Jamesa Hunta i najbardziej utytułowanego kolumbijskiego kierowcy F1® Juana Pablo Montoyi, które są dostępne wyłącznie dla graczy posiadających wersję Champions.

Gracze, którzy zamówią w przedsprzedaży cyfrową edycję Champions do 1 maja, uzyskają natychmiastowy dostęp do nowych barw zespołów F1® do wykorzystania w trybie Prób Czasowych w F1® 23. Otrzymają także Hunta i Montoyę jako ikony, 18 000 Pitcoinów, pakiet F1® World Bumper Pack, do trzech dni wczesnego dostępu oraz jedną dodatkową przepustkę VIP Podium Pass. Gracze, którzy zamówią w przedsprzedaży Edycję Standardową z Lewisem Hamiltonem, Charlesem Leclercem i Lando Norrisem na okładce, otrzymają 5000 Pitcoinów i pakiet startowy F1® World.

Więcej informacji na temat F1® 24 w nadchodzących miesiącach. Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i informacjami dotyczącymi gry F1®, śledź oficjalną stronę internetową gry oraz kanały społecznościowe.

Źródło: Komunikat prasowy EA Polska