Wyniki GP Bahrajnu, Max zaczyna sezon z wysokiego C

Red Bull podium

Max Verstappen rozpoczął sezon 2024 komfortowo prowadząc od startu do mety, było to łatwe zwycięstwo w Grand Prix Bahrajnu

Obrońca tytułu mistrza świata zdobył hat trick: pole position, zwycięstwo i najszybsze okrążenie, zapewniając sobie maksymalne 26 punktów na rozpoczęcie kampanii 2024.

Sergio Perez zakończył wyścig na drugim miejscu, ponad 20 sekund za swoim kolegą z zespołu. Trzeci był Carlos Sainz Jnr, kolejne dwie sekundy za nim. Był to bardzo dobry wyścig Hiszpana.

20 kierowców rozpoczęło wyścig na miękkich oponach, Verstappen utrzymał prowadzenie na starcie i prowadził w początkowych okrążeniach, stopniowo odjeżdżając rywalom. George Russell wyprzedził Charlesa Leclerca, zanim Sergio Perez awansował na trzecie miejsce, wyprzedzając Ferrari.

Verstappen był ostatnim kierowcą, który zjechał do boksu na pierwszy pit stop i wymienił opony na twarde, wyjeżdżając pięć sekund przed kolegą z zespołu Perezem, który wyprzedził Russella po swoim pit stopie. Do 24. okrążenia przewaga Verstappena nad kolegą zespołowym podwoiła się do 10 sekund.

Drugie pit stopy miały miejsce między 30. a 40. okrążeniem, Verstappen ponownie był ostatnim w boksach. Na ostatni stint kierowcy Red Bulla założyli zestaw miękkich opon. Max od razu ustanowił najszybsze okrążenie, a oba bolidy Red Bulla utrzymały tempo do końca, zapewniając sobie komfortowe pierwsze i drugie miejsce na starcie sezonu.

Sainz zakończył wyścig na podium, 25 sekund za zwycięzcą, ale znacznie bliżej niż trzeci w zeszłym roku, Fernando Alonso. Leclerc zajął czwarte miejsce, musiał sobie radzić z problemami z hamulcami przed cały wyścig.

Russell był piąty, a Lando Norris szósty, Lewis Hamilton zajął siódme miejsce, a ósme miejsce zdobył Oscar Piastri. Dwie Aston Martin Alonso i Lance Stroll zdobyły ostatnie punkty. Wszyscy 20 kierowców ukończyli wyścig, pomimo krótkiej przerwy Williamsa Logana Sargeanta na zewnątrz zakrętu cztery z powodu tymczasowego problemu z kierownicą.