Trudna decyzja Williamsa, Albon dostaje bolid Logana

Seargent Logan

Po niefortunnym wypadku Alex'a Albona podczas pierwszego treningu przed Grand Prix Australii, zespół Williams Racing zmuszony jest wycofać jego monokok na resztę wyścigu. Monokok bolidu Albona zostanie odesłany do siedziby zespołu w Grove w celu naprawy.

Z uwagi na brak trzeciego monokoku, zespół potwierdza, że podjął decyzję o tym, że to Alex Albon będzie kontynuował starty w bolidzie, który wcześniej prowadził Logan Sargeant podczas treningów FP1 i FP2. 

James Vowles, Dyrektor Zespołu: "Jesteśmy ogromnie rozczarowani faktem, że uszkodzenia monokoku zmusiły nas do wycofania go z weekendu wyścigowego. W dzisiejszej Formule 1 nie do pomyślenia jest brak zapasu, ale to odzwierciedlenie naszych zaległości z okresu zimowego i dowód na to, że musimy przeprowadzić poważne zmiany, aby poprawić naszą sytuację na przyszłość. W rezultacie musieliśmy podjąć bardzo trudne decyzje tego popołudnia.

Choć Logan nie powinien cierpieć z powodu błędu, którego nie popełnił, każdy wyścig ma znaczenie, szczególnie gdy rywalizacja w środku stawki jest bardziej wyrównana niż kiedykolwiek wcześniej, więc podjęliśmy decyzję w oparciu o nasze najlepsze szanse na zdobycie punktów w ten weekend. Decyzja ta nie była łatwa, i nie możemy wystarczająco podziękować Loganowi za jego godne przyjęcie tej sytuacji, co świadczy o jego zaangażowaniu w zespół; jest on prawdziwym graczem zespołowym. To będzie trudny weekend dla Williamsa, i nie dopuścimy, abyśmy znaleźli się w takiej sytuacji ponownie."

Alex Albon: "Muszę być zupełnie szczery i powiedzieć, że żaden kierowca nie chciałby oddać swojego miejsca. Nigdy nie chciałbym, żeby coś takiego miało miejsce. Logan zawsze był wzorowym profesjonalistą i graczem zespołowym od samego początku, i nie będzie to łatwe dla niego. Jednakże w tym momencie nie mogę skupiać się na sytuacji, moim jedynym zadaniem teraz jest maksymalizacja naszego potencjału w ten weekend i współpraca z całym zespołem, abyśmy wykonali najlepszą pracę, jaką tylko możemy."

Logan Sargeant: "To najtrudniejszy moment, który pamiętam w swojej karierze i absolutnie nie jest łatwo. Jednakże jestem całkowicie tu dla zespołu i będę nadal przyczyniał się w każdy możliwy sposób w ten weekend, aby maksymalizować to, co możemy zrobić."

Możecie sobie wyobrazić taką sytuację w 2019 roku jakby Williams oddał jedyny bolid Russellowi, a Kubica by nie pojechał w wyścigu?

Zdjęcie: Williams