Książki na prezent dla Fana Formuły 1

Każda okazja jest dobra na zakup książki jako prezentu dla fana Formuły 1. Poniżej lista książek, które w ostatnim czasie zostały wydane w Polsce i warto je przeczytać. F1 Fan Klub był patronem medialnym prawie wszystkich tych książek i możecie moje logo znaleźć na ich okładce.

Poniżej znajdziecie linki do zakupu książek w formie papierowej, jak i elektronicznej.

Lewis Hamilton - biografia

Oto historia niekwestionowanego mistrza, który przemienił swe chłopięce marzenia w rzeczywistość. Idola milionów, który dzięki ogromnemu wysiłkowi, tytanicznej pracy i niesamowitemu talentowi w Formule 1 osiągnął wszystko. Książka Franka Worralla opisuje karierę Lewisa Hamiltona – od szalonego debiutanckiego sezonu, w którym utalentowany Brytyjczyk utarł nosa ówczesnemu mistrzowi Fernandowi Alonso, przez wściekłą rywalizację z Sebastianem Vettelem, aż po obecne wyścigi, gdy jego największym rywalem jest Max Verstappen. Prawdziwa gratka dla fanów Lewisa Hamiltona i Formuły 1, a także dla wszystkich zainteresowanych niesamowitymi historiami ze świata sportu.
Szybko, Szybciej, najszybciej - Mikołaj Sokół

Najpiękniejsze historie ze świata Formuły 1. Wycieczka w przeszłość, która zaczyna się od czasów Giuseppe Fariny i Juana Manuela Fangio, zahacza o Roberta Kubicę, a kończy na rywalizacji Lewisa Hamiltona i Maxa Verstappena. O historii F1 opowiada jeden z najlepszych dziennikarzy motorsportu – Mikołaj Sokół, który z bliska przyglądał się niemal 200 wyścigom Grand Prix Formuły 1.

Informacje o najciekawszych zawodach przeplatane są tu bogatymi fotorelacjami, których jednym z autorów jest właśnie Mikołaj Sokół. Punktem wyjścia do wielu opowieści są pojedyncze Grand Prix, które – jak się później okazywało – miały kluczowy wpływ na cały sezon, a nawet i kolejne lata!

W Szybko, szybciej, najszybciej nie brakuje też polskiego wątku. Robert Kubica na zawsze zapisał się w historii Formuły 1, reprezentując barwy BMW Sauber, Renault, Williams Racing czy Alfa Romeo Racing Team. A po przeczytaniu tej lektury dowiesz się, czy Polak miał szansę zostać mistrzem świata F1.
 


Jeden z najwybitniejszych kierowców w historii Formuły 1, a po zakończeniu kariery – prężny biznesmen i współpracownik czołowych ekip. Niki Lauda to postać, obok której nie można przejść obojętnie.

  „Niki Lauda. Naznaczony” Autor: Maurice Hamilton Premiera: 12.11.2020 Liczba stron: 448
Życie na maksa. Autobiografia Jensona Buttona
Po zakończeniu swojej kariery w Formule 1 Jenson napisał książkę, w której opowiada o swojej drodze do mistrzostwa świata. Możemy poznać wiele szczegółów z jego życia prywatnego, dzieciństwa, początków kariery w sportach motorowych, a także startów w Formule 1.

Tytuł polski: Życie na maksa. Autobiografia, Tytuł oryginału: Life to the Limit. My Autobiography, Autor: Jenson Button, Rok polskiego wydania: 2018, Liczba stron: 456, Wydawnictwo Insignis

Mark Webber. Moja Formuła 1. Autobiografia
Kolejna autobiografia kierowcy. Mark Webber skupił się na swojej drodze do Formuły 1, pojedynkach z Sebastianem Vettelem i szczegółowo opisuje tu wiele kontrowersji związanych z tym sportem.

Tytuł polski: Mark Webber. Moja Formuła 1. Autobiografia, Tytuł oryginału: Aussie Grit: My Formula One Journey, Autor: Mark Webber, Rok polskiego wydania: 2016, Liczba stron: 336 tekst i 8 zdjęcia, Wydawnictwo SQN

Wieczny Ayrton Senna
Zapewne większość z was zna historię Ayrtona Senny, ale podczas lektury tej książki poznamy wiele szczegółów z życia Brazylijczyka zarówno osobistego, jak i te dotyczące jego kariery. Nie brakuje w niej także krytycznego spojrzenia na pewne wydarzenia.

Tytuł polski: Wieczny Ayrton Senna, Tytuł oryginału: The Death of Ayrton Senna, Autor: Richard Williams, Rok polskiego wydania: 2017, Liczba stron: 288 tekst i 8 zdjęcia, Wydawnictwo SQN

Rywalizacja totalna. Wojny za kulisami F1
Adam Parr i Ross Brawn opowiadają o strategii i biznesie związanym z Formułą 1. Ten drugi otwiera się na wiele kwestii związanych z tym, jak prowadził poszczególne zespoły, czy jak przebiegały zakulisowe rozgrywki.

Tytuł polski: Rywalizacja totalna. Wojny za kulisami F1, Tytuł oryginału: Total Competition: Lessons in Strategy from Formula One, Autorzy: Ross Brawn i Adam Parr, Rok polskiego wydania: 2017, Liczba stron: 320 tekst i 16 zdjęcia, Wydawnictwo SQN


Mechanik. Kulisy padoku Formuły 1 i tajemnice rywalizacji
Mechanik zespołu McLaren w swojej autobiografii w większości skupia się na swojej pracy w Formule 1. Jego książka jest wyjątkowa, bo znajduje się w niej mnóstwo zakulisowych opowieści z padoku.

Tytuł polski: Mechanik. Kulisy padoku Formuły 1 i tajemnice rywalizacji, Tytuł oryginału: The Mechanic: The Secret World of the F1 Pitlane, Autor: Marc “Elvis” Priestley, Rok polskiego wydania: 2018, Liczba stron: 320 – tekst i 8 – zdjęcia, Wydawnictwo SQN

Enzo Ferrari. Wizjoner z Maranello
W książce nie brakuje ciekawostek o kierowcach F1, czy związków Enzo Ferrariego ze znanymi osobami spoza sportu. Miał on wyjątkowy charakter, co udało się uchwycić i przedstawić w tej książce.

Tytuł polski: Enzo Ferrari. Wizjoner z Maranello, Tytuł oryginału: Mio padre Enzo: Dialoghi su un grande italiano del Novecento, Autorzy: Piero Ferrari i Leo Turrini, Rok polskiego wydania: 2018, Liczba stron: 256, Wydawnictwo SQN

Zwycięska Formuła. Przywództwo, strategia, motywacja jak w Formule 1
David Coulthard po zakończeniu kariery w F1 odniósł duży sukces w biznesie i dlatego postanowił podzielić się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami z szerszą grupą odbiorców.

Tytuł polski: Zwycięska Formuła. Przywództwo, strategia, motywacja jak w Formule 1, Tytuł oryginału: The Winning Formula: Leadership, Strategy and Motivation The F1 Way, Autor: David Coulthard, Rok polskiego wydania: 2019, Liczba stron: 256, Wydawnictwo Studio EMKA


Kimi Raikkonen, jakiego nie znamy
Autor nie zna się na Formule 1. Współpracował z Kimim Raikkonenen pisząć to książke i na pewno każdy, znajdzie tam wiele ciekawostek dla siebie.

Tytuł polski: Kimi Räikkönen, jakiego nie znamy, Tytuł oryginału: Tuntematon Kimi Räikkönen, Autor: Kari Hotakainen, Rok polskiego wydania: 2019, Liczba stron: 272, Wydawnictwo Zysk i S-ka


Monaco. Kulisy najsłynniejszego wyścigu F1 na świecie
Jedna z lepszych książek o Formule 1, w której znajdziecie opisy najlepszych wyścigów w historii Grand Prix Monaco.

Tytuł polski: Monaco. Kulisy najsłynniejszego wyścigu F1 na świecie, Tytuł oryginału: Monaco: Inside F1’s Greatest Race, Autor: Malcolm Folley, Rok polskiego wydania: 2019 rok, Liczba stron: 304, Wydawnictwo Arena