Stroll mówi, że musi być szybszy w 2024 roku

 

Aston Martin F1 AMR24

W swoim drugim sezonie jako partner zespołowy Fernando Alonso, Lance Stroll stwierdził, że musi zmniejszyć stratę między nimi w czasach okrążeń.

Alonso był zdecydowanie zdobył więcej punktów spośród dwóch kierowców Aston Martin w ubiegłym roku, prawie trzy czwarte punktów dla zespołu. Stroll kwalifikował się średnio trzy dziesiąte sekundy wolniej niż Alonso w 13 z 22 wyścigów ubiegłego roku. Podczas prezentacji nowego bolidu, Stroll powiedział mediom, że ma pomysły, jak znaleźć "trochę prędkości" w porównaniu do swojego kolegi z zespołu w tym roku.

"W zeszłym roku na pewno był po prostu szybszy", powiedział Stroll. "Mam kilka pomysłów, gdzie mogę popracować, kilka rzeczy, które chcę poprawić pod tym względem."

Lance uważa, że los nie zawsze był po jego stronie w ubiegłym roku. "Nie lubię używać słowa 'szczęście', ale myślę, że mieliśmy dużo niepowodzeń w zeszłym roku", kontynuował. "I myślę, że sprawiło to, że rzeczy stały się bardziej wymagające.

"Kiedy walczyliśmy o dobre pozycje w zeszłym roku, wiele wyścigów kończyło się problemami technicznymi. Mieliśmy sytuacje, które po prostu nie układały się po naszej myśli."

Sezon 2023 skomplikował się dla Strolla jeszcze przed jego startem, gdy złamał nadgarstki w wypadku rowerowym przedsezonowym. Chociaż wrócił na czas, aby wystartować w pierwszym wyścigu roku, potrzebował więcej czasu na pełne wyzdrowienie i uważa, że w tym roku może "wrócić fizycznie trochę silniejszy". 

Na pewno pomoże mu to, że już jutro weźmie udział w testach zimowych, które rok temu opuścił.

"Każdy rok to nowy rok, więc wchodząc w ten sezon, będę się uczył, ewoluował, myślał o tym, co mogę zrobić lepiej, jak mogę być lepszy. Wiele zależy od tego, gdzie jest bolid, ale chciałbym zobaczyć nas zdecydowanie walczących o duże wyniki w tym roku, zdobywających dużo punktów, walczących o podium, a pierwsze zwycięstwo w barwach zielonych byłoby miłe."