Prezentacja i zdjęcia McLaren MCL38 na sezon 2024

McLaren F1 Team rozpoczął sezon 2024 pełnym rozmachem, prezentując dzisiaj swój najnowszy bolid, MCL38. Zespół ma nadzieję, że ten nowy pojazd pozwoli im konkurować z zespołem Red Bull Racing o zwycięstwa w tegorocznym sezonie.

Za kierownicą nowego bolidu pozostaną znajome twarze z poprzedniego sezonu. Brytyjczyk Lando Norris, który już od 6 sezonów reprezentuje barwy McLarena, będzie walczył o kolejne sukcesy. Towarzyszyć mu będzie młody Australijczyk Oscar Piastri, który wchodzi w swój drugi sezon z zespołem.

Zespół McLaren wcześniej już zaskoczył fanów prezentacją nowego malowania, jednak podczas dzisiejszej prezentacji skoncentrowano się głównie na samym bolidzie. Bez zbędnych niespodzianek, MCL38 ukazał się w pełnej krasie, gotowy do rywalizacji na torze.

Fani zespołu z pewnością nie mogą się doczekać pierwszych testów i wyścigów, aby zobaczyć, czy nowy bolid spełni oczekiwania i pozwoli McLarenowi powalczyć o najwyższe cele w sezonie 2024.

McLaren MCL38

McLaren zakończył ubiegły rok na czwartym miejscu w mistrzostwach świata. Niemniej jednak tempo postępu, jakie osiągnął w programie rozwojowym w minionym roku, daje powody do przekonania, że może rozpocząć nowy sezon w walce z zespołami takimi jak Ferrari, Mercedes, a nawet Red Bull.

McLaren MCL38

McLaren MCL38


Zdjęcia: McLaren