Prezentacja i zdjęcia bolidu Racing Bulls VCARB 01 na sezon 2024

Racing Bulls VCARB 01

Drugi zespół Red Bulla znany jako Visa Cash App RB w sezonie F1 2024 zaprezentował swój bolid. 

Zespół powstały po rebrandingu AlphaTauri. W ślad za prezentacją bolidu Alpine na początku tego tygodnia, druga ekipa Red Bulla ujawniła maszynę, którą będzie ścigać się w nadchodzącym sezonie.

Nowa konstrukcja ma uderzające podobieństwo do schematu kolorystycznego używanego przez Toro Rosso. Oprócz nowej nazwy, zespół przeszedł znaczącą zmianę w kierownictwie. Franz Tost, austriacki szef, który z powodzeniem prowadził zespół przez całą ich historię jako Toro Rosso i AlphaTauri, odszedł na emeryturę zbliżając się do 70. roku życia. Jego miejsce jako szefa zespołu zajmie Laurent Mekies, który przez ostatnie pięć lat pracował w Ferrari.

Były pracownik FIA Peter Bayer został dyrektorem generalnym nowo utworzonej firmy "Racing Bulls", w ramach której VCARB będzie ścigać się jako zespół.

Na czwarty kolejny rok pozostaje Yuki Tsunoda. Drugim kierowcą jest nadal Daniel Ricciardo. 

Nowy VCARB01 wyróżnia się przednim zawieszeniem typu pull-rod, podobnym do konstrukcji RB zespołu Red Bull, a także widocznymi zmianami w obszarze bocznych sekcji. Jednym ze sponsorów zespołu jest nadal polski Orlen.

Po prezentacji VCARB, Aston Martin zaprezentuje AMR24 w Silverstone 12 lutego, następnie Ferrari 13 lutego, Mercedes i McLaren 14 lutego, a Red Bull ostatni zaprezentuje swój nowy bolid podczas wydarzenia w Milton Keynes 15 lutego.

Racing Bulls VCARB 01

Racing Bulls VCARB 01

Racing Bulls VCARB 01

Racing Bulls VCARB 01Racing Bulls VCARB 01Racing Bulls VCARB 01Zdjęcia: Red Bull Content Pool