Poranna sesja przerwana przez popsutą pokrywę studzienki na torze

Alpine F1

Dzisiaj, drugi dzień testów przedsezonowych Formuły 1 na torze Bahrain International Circuit nie przebiegł zgodnie z planem z powodu uszkodzenia jednej pokryw stydzienek kanalizacyjnych w okolicach 11 zakrętu. Na torze pojawiły się odłamki pękniętej tarki w okolicach zakrętu numer 11. Sesja została później odwołana, aby przeprowadzić niezbędne naprawy.

Kłopoty rozpoczęły się, gdy pokrywa studzienki po prawej stronie toru, na podejściu do zakrętu numer 11, wydawała się wypaść, gdy kierowca Ferrari, Charles Leclerc, przejechał po niej zbliżając się do lewego zakrętu. Nagranie pokazało, że Mercedes Lewisa Hamiltona chwilę później przejechał w tym samym miejscu i uderzył w luźną pokrywę, a następnie Leclerc uderzył w odłamki na kolejnym okrążeniu.

Zespoły zostały poinformowane, że naprawy toru zajmą około godziny. Sesja popołudniowa została zatem przedłużona i rozpocznie się o godzinę wcześniej niż planowano, o godzinie 12:00 naszego czasu.

Ferrari potwierdziło, że w wyniku uderzenia wymieniono podłogę w samochodzie Leclerca. Jest to drugi raz w ciągu niespełna 100 dni, kiedy samochód Formuły 1 Ferrari uderza i zostaje uszkodzony przez pokrywę na torze. W poprzednim przypadku, kierowca Ferrari, Carlos Sainz Jnr, doznał poważnych uszkodzeń swojego samochodu podczas pierwszego treningu przed zeszłorocznym Grand Prix Las Vegas po uderzeniu w pokrywę studzienki wzdłuż Las Vegas Strip.

Mechanicy Mercedesa również sprawdzili spód samochodu Hamiltona po uderzeniu w odłamki. Przerwa rozpoczęła się, gdy do końca porannej sesji pozostało prawie dwie godziny jazdy. Długotrwałe opóźnienie może być uciążliwe dla zespołów, ponieważ mają tylko trzy dni testów przed pierwszym Grand Prix, które odbędzie się na tym samym torze już w przyszłym tygodniu.

Wyniki porannej sesji 2 dnia w Bahrajnie

Poz Kierowca Zespół StrataOkr
1 Charles LECLERC Ferrari 1:31.750 36
2 Oscar PIASTRI McLaren +0.578 35
3 Logan SARGEANT Williams +0.828 30
4 Sergio PEREZ Red Bull Racing +1.129 20
5 Fernando ALONSO Aston Martin +1.303 31
6 Lewis HAMILTON Mercedes +1.475 39
7 Guanyu ZHOU Kick Sauber +1.965 38
8 Pierre GASLY Alpine +2.054 33
9 Nico HULKENBERG Haas F1 Team +5.759 31
10 Yuki TSUNODA RB +6.324 40
Zdjęcie: Alpine