Pierwsze grafiki bolidu Haas VF-24

Haas VF-24

Premiera nowego bolidu Haas na sezon 2024 odbyła się dziś online, Amerykanie jako pierwsi pokazali wizualizacje nowej konstrukcji, która będą się ścigać w tym roku.

Po McLarenie, który ujawnił tylko swoje barwy, Haas przechodzi do konkretów, prezentując rendering swojego nowego bolidu.

W drugim sezonie współpracy z głównym sponsorem MoneyGram, zespół przyjmuje podobny design do VF-23, którym ścigał się w poprzednim sezonie. Zauważalną zmianą jest większe wykorzystanie koloru czarnego, wyróżniającego bolid w sezonie 2024.

Pierwsze testy nowego VF-24 odbędą się podczas shakedown'u na torze Silverstone, planowanego na niedzielę, 11 lutego. To pierwsza okazja, aby zobaczyć bolid w akcji przed rozpoczęciem sezonu.

Haas utrzymuje skład kierowców z poprzedniego sezonu - Kevin Magnussen i Nico Hulkenberg. Jednak sezon 2024 przynosi zmiany w szefostwie, z Ayao Komatsu zastępującym Guenthera Steinera na stanowisku dyrektora zespołu.

Zespół miał dużo problemów w poprzednim sezonie, spadając z ósmego miejsca w klasyfikacji konstruktorów w 2022 roku na ostatnie, dziesiąte miejsce. To drugi raz w ciągu trzech sezonów, kiedy Haas kończy sezon na ostatniej pozycji.

Haas VF-24

Haas VF-24

Haas VF-24

Haas VF-24