Najszybszy dron na świecie, ściga się z RB20 po Silverstone

W trakcie dnia filmowego Red Bull na Silverstone nagrał ten ciekawy filmik, pierwsze na świecie nieprzerwane ujęcie FPV (First Person View) z perspektywy specjalnie zaprojektowanego drona, śledzącego bolid RB20 Maxa Verstappena przez pełne okrążenie.

Realizacja tego unikalnego przedsięwzięcia wymagała ponadrocznej współpracy między Red Bullem a Dutch Drone Gods. Ekipa musiała stworzyć drona zdolnego do przyspieszenia dwukrotnie szybciej niż bolid F1, osiągając 300 km/h w zaledwie 4 sekundy, a następnie rozwijać maksymalną prędkość ponad 350 km/h. Cały proces był wyzwaniem inżynieryjnym, ale efekty są oszałamiające.
 
Dron został stworzony specjalnie na potrzeby tego wyzwania i został ręcznie pilotowany przez doświadczonych operatorów. Warto zauważyć, że dron ten został dostosowany do ścigającego się bolidu, podążając za nim z niesamowitą precyzją nawet przy prędkościach przekraczających 300 km/h. To wyjątkowe ujęcie FPV pozwala kibicom na zanurzenie się w emocjach i dynamice ścigania na najwyższym poziomie.
 
Red Bull Advanced Technologies odegrało kluczową rolę w procesie rozwoju drona, udostępniając swoje know-how i procesy inżynieryjne. Wysokowydajne ramie inżynieryjne zespołu Oracle Red Bull Racing Formula 1 zapewniło dodatkową ekspertyzę, a testy za bolidami RB8 i RB19, prowadzonymi przez Liama Lawsona i Davida Coultharda, umożliwiły doskonalenie drona do perfekcji.
 
To fascynujące połączenie technologii dronów, inżynierii Formuły 1 i pasji do ścigania się przynosi nową jakość dla kibiców. Nie tylko podkreśla to innowacyjność w świecie sportu motorowego, ale także otwiera nowe możliwości dla przyszłości transmisji wyścigów.