Gdzie oglądać F1 tanio w 2024 roku?

Formuła 1, a dokładniej dostęp do transmisji niestety jest coraz droższy. Prawa do transmisji kosztują, telewizję chcą zarobić. Bezpłatny dostęp kilka lat temu zmienił się w minimum 10 złotych na miesiące, potem 15, a od roku to już 44 złote miesięcznie lub 55 bez promocji w VIAplay z polskim komentarzem. Oczywiście dostajemy też w pakiecie piłkę nożną i filmy, seriale dostępne na tej platformie, ale jeśli jesteś tylko fanem F1 i nie zależy Ci na polskim komentarzu to F1TV jest lepsza opcja.

Formula 1 dostarcza wyścigi Grand Prix za pomocą własnej usługi streamingowej, F1 TV, dostępnej w dwóch pakietach: F1 TV Pro i F1 TV Access. F1 TV Pro oferuje pełny dostęp do transmisji na żywo i archiwum, podczas gdy F1 TV Access umożliwia odtwarzanie sesji tylko po ich zakończeniu. Oba pakiety tym samym oferują prawie identyczną zawartość, z jednym wyjątkiem - brakiem transmisji na żywo w F1 TV Access.

Dodatkowa zaleta w czasach kiedy nie wszyscy mamy czas zawsze oglądać na żywo sesję jest to, że w F1TV zawsze mamy dostęp do powtórek, a w VIAplay tylko przez dwa dni po zakończeniu sesji.

W F1 TV możesz cieszyć się transmisjami na żywo z Formuły 1 i serii towarzyszących F2, F3 i Porsche Supercup. Kupując dowolny pakiet, uzyskujesz także dostęp do rozbudowanego Live Timingu i bogatego archiwum, obejmującego ostatnie 40 lat wyścigów.

Promocja
Na start sezonu trwa promocja dla nowych kont, 7 dni za darmo dla tych którzy jeszcze nigdy nie korzystali. Można uruchomić i od razu anulować subskrypcję. W ten sposób można obejrzeć za darmo pierwszy i drugi wyścig sezonu, dwukrotnie korzystając z promocji.

Pakiet za 259 zł można kupić klikając w link i działa tylko przez przeglądarkę, w aplikacji na ten moment cena jest bez promocji. Jeśli chcecie wesprzeć mój blog to zapraszam do zakupu.

Ceny F1 TV za rok

Ile kosztuje F1 TV?

Rocznie F1 TV Pro kosztuje 259zl bez promocji, a F1 TV Access 129,99zł. Kupić dostęp można tutaj: klikając w link. Kupując przez aplikacje na telefonach subskrypcje są droższe, więc polecam zakupić przez WWW, a potem zalogować się w aplikacji.

Nastomiast ceny na miesiąc wyglądają jak poniżej 32,99zł za F1 TV Pro i 15,00 za F1 TV Access

Ceny F1 TV za miesiąc

Jakość obrazu w F1 TV Pro

Jakość obrazu w F1 TV Pro automatycznie dostosowuje się do twojego wyświetlacza i łącza internetowego. Możesz jednak samodzielnie dostosować jakość, ale maksymalna rozdzielczość to Full HD (1920 x 1080 pikseli) przy 50 klatkach na sekundę. Istnieje również nadzieja na jakość 4K w przyszłości, ponieważ już od dawna wszystkie wyścigi są nagrywane w tej jakości, niestety ograniczenia techniczne lub też próba obniżenia kosztów sprawiają, że nie jest obraz w tej jakości streamowany w F1 TV.

Urządzenia obsługujące F1 TV Pro

F1 TV Pro jest dostępne przez przeglądarkę internetową oraz na różnych urządzeniach, takich jak Chromecast, Apple TV, Android TV, Amazon Fire TV, Roku, smartfony i tablety z systemem Android i iOS. Warto jednak zauważyć, że niektóre telewizory Smart TV mogą wymagać instalacji aplikacji ręcznie lub aplikacja może być wcale nie dostępna i wtedy do telewizora musimy podpiąć inne urządzenie do transmisji.

Język i Komentarz w F1 TV Pro

Niestety, F1 TV Pro nie oferuje polskiego komentarza, ale możesz wybierać między komentarzami w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, portugalskim lub holenderskim. F1 TV zapewnia różnorodność opcji, z dwiema wersjami komentarza w języku angielskim oraz możliwością wyłączenia komentarza i korzystania z napisów.

Liczba urządzeń na jednym koncie

Zgodnie z regulaminem, do jednego konta można przypisać sześć urządzeń, ale jednocześnie dostępny jest tylko jeden przekaz wideo z głównego wyścigu F1. Przynajmniej taka jest oficjalna wersja, od wielu osób słyszałem, że dzielą się swoim kontem F1TV i kupują je na dwie osoby.

Alternatywa?

W Polsce prawa do transmisji w 2024 roku nadal ma też VIAplay. Wysoka cena (44zl przy umowie na rok miesięcznie lub 55 w standardowej cenie) i słaba jakość obrazu (720p lub Full HD, ale o niskim bitrate) niestety mnie osobiście odrzucają, jedyny plus to dobry polski komentarz każdej sesji, na szczęście nie jest on mi zupełnie potrzebny.