FOM wzywa Red Bull do szybkiego wyjaśnienia sytuacji

Aktualizacja. Christian Horner oczyszczony z zarzutów

Formula One Management (FOM), posiadacze praw komercyjnych Formuły 1, wyrażają nadzieję, że niezależne śledztwo dotyczące zachowania Christiana Hornera w Red Bull zostanie "wyjaśnione przy najbliższej okazji".

Christian Horner

Szef zespołu mistrzów świata Formuły 1 jest obecnie przedmiotem dochodzenia, które zostało wszczęte przez spółkę-matkę zespołu, Red Bull Austria.

Śledztwo, przeprowadzane przez niezależnego adwokata, wynika z skargi pracownika zespołu dotyczącej zachowania Hornera, który zaprzecza wszelkim zarzutom.

Informacje o tym, że Horner jest przedmiotem dochodzenia, pojawiły się w zeszłym tygodniu, a rzecznik Red Bull potwierdził w oddzielnym oświadczeniu, że zareagowali na skargę.

"Po otrzymaniu informacji o pewnych niedawnych zarzutach, firma rozpoczęła niezależne dochodzenie. Proces ten, który już trwa, jest prowadzony przez zewnętrznego adwokata" - napisano w oświadczeniu.

"Firma traktuje te sprawy bardzo poważnie, a dochodzenie zostanie zakończone tak szybko, jak to tylko możliwe. Nie byłoby odpowiedniego komentarza na ten temat w tej chwili."

Horner nie został zawieszony po wszczęciu dochodzenia i był obecny podczas premiery RB20 zespołu w ich fabryce w Milton Keynes wcześniej w tym tygodniu. Odpowiadając na pytania, podczas prezentacji, Horner stwierdził, że dla niego jest "biznes as usual".

Zespół nie podał harmonogramu zakończenia dochodzenia. Horner może nadal być przedmiotem śledztwa, podczas gdy jego zespół udaje się do Bahrajnu w przyszłym tygodniu, aby wziąć udział w testach zimowych przed otwarciem sezonu za niecałe dwa tygodnie.

W swoim oświadczeniu FOM wzywał do szybkiego zakończenia niezależnego śledztwa wszczętego przez Red Bull.

"Zauważyliśmy, że Red Bull wszczął niezależne śledztwo wewnętrzne w zespole Red Bull Racing. Mamy nadzieję, że sprawa zostanie wyjaśniona przy najbliższej okazji, po uczciwym i gruntownym procesie. Nie będziemy udzielać dalszych komentarzy w tej chwili."

Horner pełni funkcję szefa zespołu Red Bull od momentu przejęcia byłego zespołu Jaguar pod koniec 2004 roku. W tym czasie Red Bull zdobył siedem tytułów mistrza świata kierowców z Sebastianem Vettem i Maxem Verstappenem oraz sześć tytułów konstruktorów.