FIA potwierdziła godziny wszystkich sesji w tym sezonie

Kalendarz F1

FIA potwierdziła godziny rozpoczęcia wszystkich 120 oficjalnych sesji Grand Prix Formuły 1, które odbędą się w tym roku.

Każda z 24 rund kalendarza F1 2024 będzie obejmować pięć sesji, których konfiguracje będą się różnić między standardowymi weekendami Grand Prix a sześcioma rundami sprintów. Format sprintowego został zmieniony wcześniej w tym miesiącu.

W tym roku kwalifikacje do Grand Prix będą ostatnią sesją przed samym wyścigiem. Od wprowadzenia sprintów w 2021 roku zawsze to sprint był przed samym Grand Prix ostatni.

Wyścigi sprinterskie w tym roku będą pierwszą sesją, która odbędzie się w soboty, przed kwalifikacjami do Grand Prix. Dodatkowe sesje kwalifikacyjne dla wyścigów sprinterskich przeniosły się z soboty na piątki, po pierwszym treningu.

FIA opóźniła potwierdzenie godzin rozpoczęcia tych sesji do czasu zatwierdzenia zmian w formacie sprintu. Teraz, gdy to się stało, harmonogram został oficjalnie potwierdzony.

Chiński Grand Prix będzie pierwszą rundą ze sprintem. Jego wyścig sprinterski rozpocznie się o 11:00 czasu lokalnego, co oznacza 5:00 dla większości Europy w tym Polski.

Pozostałe wyścigi sprinterskie odbędą się w Miami, Red Bull Ring, Circuit of the Americas, Interlagos i Losail.

FIA potwierdziła także zmiany w godzinach rozpoczęcia sesji treningowej i kwalifikacyjnej przed Grand Prix Las Vegas. Te rozpoczną się dwie godziny wcześniej niż w zeszłym roku, na skutek skarg personelu F1, którzy opisali to jako "brutalny" harmonogram. Godzina rozpoczęcia Grand Prix pozostaje bez zmian, jak wcześniej ogłoszono."

Kalendarz F1 sezon 2024 na telefony z godzinowym harmonogramem i przypomnieniami można pobrać tutaj