Ocon w Audi w 2026?

Odwlekanie wejścia Audi do Formuły 1 o dwa lata nie powstrzymuje spekulacji dotyczących kierowców, którzy mogą znaleźć się na krótkiej liście niemieckiego producenta na sezon 2026.

Podczas gdy obecni kierowcy zespołu Stake, Valtteri Bottas i Zhou Guanyu, publicznie wyrazili chęć uwzględnienia ich w planach, inne plotki łączą obecnego kierowcę Ferrari, Carlosa Sainza, i Nico Hulkenberga z zespołem Haas.

Jednak nowe nazwisko pojawiło się za sprawą dziennikarza F1, Lawrence'a Baretto, który sugeruje, że Esteban Ocon z Alpine może być celem Audi.

"Choć Alpine może być zainteresowane utrzymaniem Ocona na kolejny sezon, źródła podają, że zespół Sauber/Stake, przygotowujący się do przejęcia przez Audi w 2026 roku, bardzo go ceni", twierdzi Barretto.

"On jest jednym z wielu kierowców, których CEO Andreas Seidl prawdopodobnie ocenia, starając się przekształcić zespół najpierw w stałego uczestnika środka stawki, a następnie w drużynę zdolną do walki o podium, zwycięstwa i ostatecznie mistrzostwa."

To tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o przyszłość Audi w Formule 1. Z pewnością kolejne lata będą obfitować w plotki, spekulacje i decyzje, które ukształtują ścieżkę tego niemieckiego producenta w świecie wyścigów.