Lando Norris przedłuża umowę z McLarenem

McLaren ogłosił, że Lando Norris pozostanie z nimi po 2025 roku, podpisując przedłużenie kontraktu z kierowcą.

Norris ściga się dla McLarena od czasu, gdy w 2019 roku dołączył do Formuły 1. Jego nowa umowa rozszerza poprzedni kontrakt podpisany z zespołem dwa lata temu, który miał wygasnąć na koniec przyszłego sezonu.

24-letni kierowca przeżył swój najbardziej udany sezon z zespołem w 2023 roku, stając na podium siedem razy i kończąc rok na szóstym miejscu w klasyfikacji z 205 punktami. Nie wygrał jeszcze natomiast żadnego wyścigu. 

Norris powiedział, że to "wspaniałe uczucie" zobowiązać się do pozostania z zespołem z Woking w przyszłych sezonach.

"Rosłem wraz z McLarenem i czuję się tu jak w domu, zespół jest dla mnie jak rodzina", powiedział Norris. "Dotychczasowa podróż była ekscytująca, mieliśmy wzloty i upadki, ale zeszły sezon pokazał naszą chęć powrotu do rywalizacji z przodu stawki."

Andrea Stella, szef zespołu McLaren, powiedział, że Norris i zespół mają "wspólne ambicje, aby w przyszłości znów zdobywać mistrzostwa."

"Lando wyewoluował zarówno jako kierowca, jak i osoba od czasu dołączenia do McLarena w 2017 roku", kontynuował Stella. "Imponował w zeszłym sezonie, odgrywając istotną rolę w naszym postępie przez cały rok, zdobywając siedem razy podium przy wielu fantastycznych występach."

To ogłoszenie zapewnia skład kierowców McLarena do co najmniej końca sezonu 2026, gdyż kolega zespołowy Norrisa, Oscar Piastri, podpisał przedłużenie kontraktu pod koniec ubiegłego roku po imponującym debiutanckim sezonie.

Norris jeszcze nie wygrał Grand Prix, ale zdobył 13 miejsc na podium przez swoje pierwsze pięć sezonów w sporcie. W zeszłym roku sześciokrotnie zajmował drugie miejsce i był najczęściej drugi za Maxem Verstappenem spośród wszystkich kierowców. Jedyne pole position w karierze zdobył podczas Grand Prix Rosji w 2021 roku.