Data premiery nowego sezonu Drive to Survive na Netflixie

6 sezon drive to survive
Netflix ogłosił datę premiery nowego sezonu Formula 1: Drive To Survive na swojej platformie streamingowej. Najnowszy sezon tego niezwykle popularnego serialu ponownie zabierze fanów do wewnętrznego kręgu F1, ukazując, jak kierowcy i zespoły przygotowywały się do sezonu 2023, a także wszystkie zwroty akcji, które miały miejsce w zeszłym roku.

Premiera szóstego sezonu Drive To Survive odbędzie się 23 lutego 2024 roku, pokrywając się z ostatnim dniem testów przedsezonowych na torze Bahrain International Circuit. To idealna okazja, żeby wypełnić tydzień przerwy między testami, a pierwszym Grand Prix sezonu.

Drive To Survive stał się obiektem niechęci wielu fanów F1. Krytykują oni, że stracił swoją moc z czasem, nie jest autentyczny, a wiele zdarzeń, które widzimy w serialu, zostało wyolbrzymionych. To kontrowersyjne podejście wzbudza mieszane uczucia wśród pasjonatów motorsportu, ale jedno jest pewne – Drive To Survive wciąż pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych seriali o Formule 1. Czy Ty jesteś gotów na kolejne emocje? 

James Gay-Rees, producent nagrodzonego Oscarem dokumentu "Senna", nadal pełni funkcję producenta wykonawczego Drive To Survive obok Paula Martina, producenta dokumentu z 2019 roku "Diego Maradona" dla Box-to-Box Films. W wywiadzie dla Formula1.com Gay-Rees wyraził swoje refleksje na temat dotychczasowego wpływu Drive To Survive i wyraził optymizm co do dalszego rozwoju serialu.

„Naprawdę, jesteśmy ogromnie dumni, że możemy być jego częścią. Mieliśmy wszyscy statystyki dotyczące zmieniającej się, młodszej demografii, a teraz jest trudno każdej dużej organizacji utrzymać się na rynku, biorąc pod uwagę ilość dostępnych opcji dla konsumenta. Przyciągnięcie tak dużej nowej widowni do sportu – co było zasłużone, po prostu potrzebowało kogoś, kto otworzy to wszystko – jest ogromnie satysfakcjonujące."