Zmiany w Ferrari na sezon 2024: Szef Vasseur zapowiada 95% nowej konstrukcji

Szef Scuderii Ferrari, Frederic Vasseur, ogłasza, że bolid na sezon 2024 przeszedł rewolucyjne zmiany, obejmujące aż 95% konstrukcji. Już podczas testów w Bahrajnie przed minionym sezonem zauważono nieprzewidywalność i niestabilność, która postawiła zespół w trudnej sytuacji, jednakże intensywne prace przyniosły pozytywne rezultaty. 


Vasseur, musiał stawić czoła wyzwaniom pozostawionym przez poprzedniego lidera, Mattię Binotto. Mimo trudności, prace nad poprawieniem bolidu, włączając zmiany aerodynamiczne i usprawnienia, pozwoliły na osiągnięcie stabilności. To zaowocowało zwycięstwem w Singapurze.

Vasseur zaznacza, że zmiany w bolidzie to nie tyle rewolucja, co konieczność postępu. Planowane jest wymienienie aż 95% podzespołów, co stanowi znaczący krok do przodu. Kierowcy, Sainz i Leclerc, są zaangażowani w rozwój pojazdu od samego początku, co dodatkowo zwiększa optymizm.

Warto podkreślić, że zespół nie lekceważy znaczenia tego kroku, zdając sobie sprawę z konkurencyjności w Formule 1. Zmiany w Ferrari są odpowiedzią na wyzwania z poprzedniego sezonu, a Vasseur podkreśla, że konsekwentna praca i zaangażowanie kierowców przyczynią się do osiągnięcia sukcesów w sezonie 2024.