Vasseur, chce zwiększyć presję na Verstappenie w przyszłym sezonie


Szef zespołu Ferrari, Frederic Vasseur, uznaje dominację Maxa Verstappena i Red Bulla przez cały sezon Formuły 1 w 2023 roku, zdobywając oba tytuły mistrza świata z niezwykłym sukcesem. Aktualny mistrz świata w końcu wygrał 19 z 22 wyścigów i pozostawił rywali, w tym Ferrari, daleko w tyle.

Ferrari zdołało zdobyć zwycięstwo tylko w Grand Prix Singapuru dzięki Carlosowi Sainz Jnr, Vasseur rozumie wyzwanie, jakie stoi przed nimi. Tymczasem Max prowadził w tym roku przez ponad 1000 okrążeń, co stanowi historyczny wyczyn i skłania Vasseura do podkreślenia konieczności wywierania presji, to jedyny sposób na Maxa.

Vasseur chwali Verstappena, zauważając brak błędów i stałą formę. Jednak podkreśla znaczenie wywierania presji na nim, uważając to za kluczową strategię na nadchodzący sezon. Vasseur podkreśla sytuacje pod koniec sezonu, szczególnie w Singapurze, gdzie Verstappen pokazał podatność na błędy, a Ferrari ma na celu skorzystanie z takich okazji.

„Jedynym problemem dla nas jest to, że, tak jak dla wszystkich, popełni więcej błędów, gdy będzie pod presją, a w tym sezonie nikt nie był w stanie go poddawać presji”, stwierdził Vasseur. Pomimo uznania dla niezwykłego sezonu Verstappena, skupiają się oni na znalezieniu sposobów na wyzwanie kierowcy Red Bulla poprzez zaostrzenie rywalizacji i tworzenie sytuacji, które będą testować jego odporność.

W miarę jak społeczność Formuły 1 spogląda w przyszłość na kolejny sezon, Ferrari pod kierownictwem Vasseura zamierza opracować strategie i ulepszenia bolidu, które również zmniejszą różnice w osiągach. Miejmy nadzieję, że ktoś w końcu postawi się Red Bullowi.