Powrót do Formuły 1: Daniel Ricciardo i jego Transformacja w Sezonie 2023


Daniel Ricciardo doświadczył przełomowego momentu podczas powrotu do Formuły 1 w tym roku, kiedy złamał kość w wyniku wypadku podczas treningu przed Grand Prix Holandii. Jednak większość wspomnień z siedmiu i pół weekendów w AlphaTauri jest pozytywna.

Po kontuzji, która wymusiła przerwę, Ricciardo stwierdził, że jego comeback był ogólnie udany. Zakończenie 2022 roku z brakiem pewności siebie (i miejsca) po trudnym sezonie z McLaren sprawiło, że ten sezon był dla niego nieoczekiwany.

"Kiedy patrzę z perspektywy tego roku, to rok, którego w wielu aspektach się nie spodziewałem", powiedział Ricciardo. "Cieszę się z tego, gdzie teraz jestem i co czuję w swoim sercu. Ostatecznie jestem naprawdę w szczęśliwym miejscu i cieszę się, że mogę znów ścigać się."

Po przerwie Ricciardo skoncentrował się na swoim powrocie, minimalizując liczne zobowiązania poza Formułą 1. Zwiększający się kalendarz F1 na 2024 rok wymaga minimalizacji rozproszeń.

Czas poza torem uświadomił mu, że wcześniej zbyt wiele na siebie brał. "Odkryłem, że czasem robiłem za dużo i być może nie zawsze stawiałem siebie na pierwszym miejscu pod względem mojego ciała i regeneracji."

Chociaż kontuzja była pechową, Ricciardo uważa, że czas wolny był korzystny. "Gdybym w ogóle nie ścigał się w tym roku, gdybym miał całe 12 miesięcy przerwy, nie byłoby to problemem. Czas wolny naprawdę mi wiele dał."

Pokazał potencjał w AlphaTauri, co go "ponownie naładowało". Mimo kontuzji, wrócił do najlepszej formy w Grand Prix Meksyku, co okazało się jednym z najjaśniejszych momentów sezonu.