Recenzja Surviving to Drive


Surviving to Drive. Życie dla jazdy. Rok z życia szefa zespołu F1 autorstwa Günthera Steinera. To niezwykła pozycja, która zabiera nas za kulisy jednego z najbardziej emocjonujących i wymagających sportów na świecie.

Günther Steiner to postać znana każdemu, kto oglądał serial dokumentalny Netflixa Formuła 1: Jazda o życie. Jego charyzma, bezpośredniość i cięty język sprawiły, że stał się ulubieńcem widzów i mediów. W tej książce Steiner opowiada o swojej pracy jako szef zespołu Haas w sezonie 2022, który był pełen wyzwań, sukcesów i porażek.

Książka jest napisana w formie dziennika, w którym Steiner relacjonuje każdy wyścig, test i spotkanie z kierowcami, inżynierami i sponsorami. Nie brakuje tu anegdot, ciekawostek i pikantnych szczegółów z życia padoku. Steiner nie owija w bawełnę i nie boi się krytykować nikogo, nawet siebie samego. Jego styl jest prosty, zabawny i pełen wulgaryzmów, co dodaje uroku tej lekturze.

Książka Surviving to Drive to nie tylko opowieść o Formule 1, ale też o pasji, determinacji i przyjaźni. Steiner pokazuje nam ludzką stronę tego sportu, która często ginie w tle spektakularnych wyścigów i technologicznych innowacji. To książka dla każdego fana motoryzacji i adrenaliny, który chce poznać prawdę o tym, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami zespołów F1.

Moja ocena: 5/5 gwiazdek. Polecam!