Jazda bolidem F1 ponownie możliwa w Polsce


Na początku czerwca 2023 roku ponownie będzie będzie możliwość jazdy prawdziwymi bolidami F1 na torze w Polsce. Wydarzenie „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1" odbędzie się na torze Silesia Ring, a do dyspozycji będą prawdziwe bolidy F1.

Jazda za kierownicą bolidu F1 jest marzeniem wielu miłośników szybkiej jazdy i sportów ekstremalnych. Zazwyczaj aby je zrealizować, musieli oni udać się na tory wyścigowe do Szwecji czy Włoch. Ponownie w Polsce pojawiła się taka możliwość dzięki drugiej edycji wydarzenia „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1", które odbędzie się na Torze Silesia Ring w pierwszych dniach czerwca. Takie wydarzenie odbywa się raz w roku.

Miłośnicy motosportu będą mieli niezwykłą okazję, aby usiąść za kierownicą legendarnego bolidu F1 Mod Williams FW29, jak również skorzystać jako pasażer z jazdy BMW Sauber F1.06 X2, maszyny prowadzonej przez doświadczonego kierowcę wyścigowego.

Na czerwcowym wydarzeniu motoryzacyjnym pojawią się aż 3 typy bolidów, wywołując spore emocje u entuzjastów szybkiej jazdy. Uczestnicy po przejściu profesjonalnych szkoleń będą realizowali jazdy bolidami Formuły Renault 2000, a na zwieńczenie dnia będą mogli samodzielnie poprowadzić bolid F1 Mod Williams FW29 o mocy 650 koni mechanicznych. Dokładnie tymi egzemplarzami bolidów jeździli Nico Rosberg i Alexander Wurz. Podczas wydarzenia dostępny będzie także dwumiejscowy bolid BMW Sauber F1.06 X2, który powstał na bazie konstrukcji BMW Sauber F1.06 z 2006 roku.

Wydarzenia „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1", odbędzie się na torze Silesia Ring w dniach 1-3 oraz 5-7 czerwca 2023. Więcej informacji można uzyskać na stronie: https://www.formula-drive.pl/jazda-f1-williams-fw29.

Miłośnicy mocnych, motoryzacyjnych wrażeń będą mogli przekonać się na własnej skórze, jak to jest usiąść za kierownicą legendarnego bolidu i poczuć się jak Robert Kubica, Alexander Wurz czy Nico Rosberg.

Źródło: Informacja nadesłana.
Formula Drive – Poprowadź Bolid F1 2023 - zapowiedź wideo


Pierwsza edycja Formula Drive w 2022 roku cieszyła się dużym powodzeniem, wyprzedano wejściówki, więc jeśli ktoś jest zainteresowany jazdą jednym z dostępnych bolidów w 2023 roku, to radzę wcześniej się tym zainteresować, bo później może zabraknąć miejsc. Formula Drive to całodniowe wydarzenie. Najpierw przechodzi się szkolenia teoretyczne i praktyczne, później jeździ bolidem z Formułą Renault 2.0, a na koniec z znanym z Formuły 1 bolidem Williams FW29. Są to bolidy lekkie, zwinne i szybkie. Możliwa jest także jazda jako pasażer w dwumiejscowym bolidzie BMW Sauber 06 X2, powstałym na bazie konstrukcji BMW Sauber F1.06 z 2006 roku. Pasażer siedzi bezpośrednio za kierowcą. Zdjęcia wszystkich bolidów są dostępne w galerii poniżej.

Galeria zdjęć bolidów, które będą do dyspozycji.