5 sezon Drive to survive na Netflixie już dostępny

W końcu nadszedł ten czas, w którym trzeba przygotować fanów do nowego sezonu Formuły 1 i Netflix wypuścił dziś nowe odcinki Drive to Survive. Przygotujcie popcorn! Serial Netflixa mimo wielu wad ma bardzo pozytywny wpływ na popularność Formuły 1 na świecie, w tym głównie w USA gdzie w tym roku mamy aż trzy wyścigi.

W tym roku znowu możemy śledzić losy Maxa Verstappena i Red Bulla, którzy w poprzednim sezonie nie współpracowali z Netflixem. Poniżej krótkie streszczenie tego, czego możecie się spodziewać po każdym z 10 odcinków.

Odcinek 1 - Nowy początek

W pierwszym odcinku widzimy, Charlesa Leclerca, który ma nadzieję, że wraz z Mattia Binotto wrócą na szczyt. Włoscy giganci zaczęli sezon od mocnego uderzenia, ale skończyli go daleko od Red Bulla. Binotto nie ma już w Maranello, więc spodziewajcie się wewnętrznego spojrzenia na to, co poszło nie tak w Ferrari.

Odcinek 2 - Podskoki

Szef zespołu Mercedesa Toto Wolff w tym sezonie wygląda na bardzo niezadowolonego i ma powody. Wskazówka jest w tytule, W13 cierpiał przez cały sezon z powodu tych szeroko nagłaśnianych problemów z porposingiem, jest to główna historia tego odcinka

Odcinek 3 - Trudna rola

Wracamy do obserwowania Ferrari i coraz większej presji, która wpędza ich w spiralę błędów strategicznych. W tle wyścig w Miami i na Silverstone

Odcinek 4 - Wyścigowa rodzina 

Dyrektor zespołu Haas, Guenther Steiner, stał się gwiazdą telewizji dzięki Netflixa. W tym odcinku to on i Mick Schumacher są głównymi gwiazdami. Pierwszy ma wiele do powiedzenia o postępach syna legendarnego wielkiego mistrza F1 Michaela Schumachera.

Odcinek 5 - Proszę wybaczyć 

Odcinek poświęcony Alpine i Fernando Alonso, który po raz kolejny opuszcza zespół, z którym miał nadzieję wygrać trzeci tytuł mistrzowski. W tle nieudana intryga związana z podpisaniem kontraktu z Oscarem Piastrim.

Odcinek 6 - Fajni kończą ostatni

Tytuł od razu wskazuje, że będzie to odcinek o Danielu Ricciardo i tym jak stracił swój fotel w Mclarenie na kolejny sezon.

Odcinek 7 - Nowe otoczenie

Wyścig Ferrari i Red Bulla w Monaco to główny temat tego odcinka. Nie zabrakło oczywście wypadku Checo Pereza i związanych z tym dramatów.
 
Odcinek 8 - Samiec Alpha

Pierre'a Gasly i Yuki Tsunody możemy spojrzeć na ich "bromance" w minionym sezonie i wewnętrzne spojrzenie na odejście Gasly'ego do Alpine.

Odcinek 9 - Ponad limit

Red Bull już był blisko zdobycia dwóch tytułów mistrzowskich, gdy nagle pojawił się temat przekroczenia limitu budżetu.

Odcinek 10 - Koniec drogi

Kończący sezon wyścig w Abu Zabi, smutny Lewis Hamilton nie miał w tym roku szansy na mistrzostwo, czy pojawia się temat jego odejścia na emeryturę?