Przewodnik dla początkujących po zakłady sportowe online na piłkę nożną

Piłka nożna jest najpopularniejszym sportem na świecie, więc logiczne jest, że jest to również największy rynek gier sportowych. Oferuje wiele możliwości zakłady sportowe online.

Mistrzostwa Świata są obecnie w pełnym rozkwicie, co sprawia, że ​​jest to idealny moment, aby zaangażować się w zakłady na piłkę nożną.

Wyjaśnienie linii zakładów na piłkę nożną

Aby zrozumieć linie zakładów na piłkę nożną, musisz zrozumieć podstawowe zasady zakłady sportowe online. Ogólnie rzecz biorąc, piłka nożna to sport z niskimi wynikami, rozgrywany przez 90 minut (dwie 45-minutowe połowy).

W regulaminowym meczu możesz wyłonić zwycięzcę, przegranego lub remis, gdy obie drużyny remisują.

Większość meczów piłki nożnej jest ograniczona do regulaminowego czasu, wraz z dodanym „czasem przerwy” obliczonym przez sędziów przez cały mecz.

Z tego powodu większość zakładów na piłkę nożną jest wyznaczana na podstawie regulaminowego czasu gry 90 minut.

Jednak niektóre mecze to „mecze pucharowe”, w których drużyny są eliminowane na podstawie wyniku.

W takich przypadkach drużyny grają dwie 15-minutowe połowy „dogrywki” w wyniku remisu.

Drużyny rozstrzygają mecz rzutami karnymi, jeśli to konieczne. Wszystkie mecze po fazie grupowej będą rozgrywane w tym formacie na mistrzostwach świata.

3-drożne linie pieniężne

Trójdrożna linia pieniężna umożliwia obstawiającym piłkę nożną obstawianie ostatecznego wyniku meczu, w tym wygranej którejkolwiek ze stron lub remisu po regulaminowym czasie gry.

 Ta linia zakłady sportowe online zawiera format 1X2, w którym masz wygraną Drużyny 1, remis i wygraną Drużyny 2.

Bukmacherzy wyznaczają każdej drużynie szansę na wygraną na podstawie dopasowanie obu drużyn, prawdopodobieństwo wygranej strony oraz prawdopodobieństwo remisu po 90 minutach.

Linia trójstronna jest dostępna dla wyniku w pełnym wymiarze godzinowym i wyniku po pierwszej połowie.

Większość meczów będzie miała trójstronną linię do przerwy, a ceny mają tendencję do faworyzowania remisu bardziej niż strony, biorąc pod uwagę, że jest jeszcze mniej czasu na zdobycie bramki dla którejkolwiek z drużyn.

2-kierunkowe linie pieniężne

Dwukierunkowa linia pieniędzy w zakładach na piłkę nożną usuwa opcję remisu z równania i dostosowuje szanse po obu stronach, aby odzwierciedlić prawdopodobieństwo wygranej lub przegranej.

Zwycięstwo którejkolwiek ze stron wypłaciłoby się tym, którzy postawili na nią, podczas gdy remis anulował wszystkie zakłady i zwrócił stawki obstawiającym.

Większość witryn wymienia to jako akcję „remis bez zakładu”. Jest to popularna opcja w grze turniejowej lub pucharowej, ponieważ obejmuje cały mecz.

Jednak ważne jest, aby zwrócić uwagę na zasady każdego bukmachera dotyczące linii „remis bez zakładu”, ponieważ niektórzy uznają to za „pchnięcie” lub „brak akcji”, jeśli wynik jest remisowy. W takim przypadku bukmacher zwraca Twoją pierwotną stawkę.

Spready

Inną opcją zakłady sportowe online jest spread – znany również jako spread punktowy lub handicap. Bukmacherzy zwykle ustalają spready między 0,5 a 2 golami.

Mimo to mogą być szersze w zależności od zespołów. Jak w każdym innym sporcie, będzie liczba ujemna - dla faworyzowanej drużyny, podczas gdy słabszy będzie miał liczbę plus.

Na przykład faworyt, który wygra mecz, może mieć rozpiętość -1,5, co oznacza, że musi wygrać mecz dwoma lub więcej golami, aby pokryć rozpiętość. I odwrotnie, słabszy musiałby przegrać jednym golem lub mniej, aby pokryć mecz - lub od razu wygrać mecz.