Verstappen: Ferrari mocno naciska, są bardzo blisko


Wprawdzie wczorajszą drugą sesję treningową kierowca Red Bulla i urzędujący mistrz świata F1 – Max Verstappen – ukończył na pierwszej lokacie, uzyskując najlepszy czas (1:31.936 s), jednak trudno przeoczyć, kto uplasował się zaraz za nim. Drugie miejsce zajął Charles Leclerc, a trzecie — Carlos Sainz, obaj jeżdżący bolidami Scuderii Ferrari. Dopiero czwarta lokata przypadła w udziale Mercedesowi, a ściślej — George'owi Russellowi.

Verstappen po skończonej sesji treningowej nie krył satysfakcji: „Bardzo dobrze się czułem w aucie, zarówno na krótkim, jak i długim stincie” - poinformował swoich inżynierów, dodając jednak: - „Jestem bardzo zadowolony, ale widać, że Ferrari mocno naciska i są bardzo blisko. I to również jest bardzo ekscytujące”.

Jak wyjaśnił: „To dobrze, że tak jest. Myślę, że generalnie wszyscy tego chcą, prawda? Zespoły są trochę bliżej siebie. I myślę, że z biegiem czasu będą się tylko zbliżać, więc to dobrze [dla widowiska i rywalizacji — przyp. PG]”.
Zdanie Verstappena podziela także szef Red Bulla, Christian Horner. W wywiadzie dla Sky Sports F1 zauważył, że: „Widać, że dzisiaj Leclerc był szybki, że Sainz był szybki. Za każdym razem, gdy byli na torze w okresie przedsezonowym, wyglądali bardzo imponująco. Myślę, że mogą być samochodami, które trzeba będzie jutro pokonać [podczas kwalifikacji]”. Pewne jest natomiast, że zespoły nie pokazały jeszcze 100% swoich możliwości, dopiero po kwalifikacjach, gdy w ruch pójdą odpowiednie tryby pracy silnika, będzie można realnie oszacować rozkład sił w stawce.

Bez względu na to, z jakim rezultatem zakończyli piątkowe sesje treningowe rywale, Verstappen podkreślał zalety nowego bolidu. „Samochód spisywał się dobrze. Oczywiście, że testowaliśmy tutaj, w Bahrajnie, więc myślę, że ogólnie jesteśmy w dobrej sytuacji na początek sezonu. Próbowaliśmy kilku rzeczy w samochodzie i wydaje się, że wszystkie działają dobrze. Miałem dziś całkiem prosty i bezproblemowy dzień, więc jestem z tego naprawdę zadowolony”.