Robert Kubica wystartuje w GP Włoch 2021

Alfa Romeo Racing potwierdza, że Robert Kubica, kierowca rezerwowy, będzie zastępował Kimiego Räikkönena podczas Grand Prix Włoch. Kimi opuścił zeszłotygodniowy wyścig w Zandvoort po pozytywnym wyniku testu na Covid-19 i nie został jeszcze dopuszczony do powrotu do ścigania.

Zgodnie z wymaganiami urzędu zdrowia, nadal przebywa w odosobnieniu w swoim domu. Robert, który w Holandii spisał się znakomicie po tym, jak w krótkim czasie musiał przygotować się do startu, powróci do jazdy u boku Antonio Giovinazziego.

Robert Kubica, kierowca rezerwowy Alfa Romeo Racing ORLEN: "Przede wszystkim chciałbym podzielić się najlepszymi życzeniami dla Kimiego: mam nadzieję, że w pełni wyzdrowieje i wkrótce wróci do kokpitu. Cieszę się na Monzę, niesamowity tor, na którym w 2006 roku po raz pierwszy stanąłem na podium. W przeciwieństwie do Zandvoort, jest to tor, który dobrze znam, co będzie pomocne, zwłaszcza, że format weekendu i sprint kwalifikacyjny oznacza, że będziemy mieli jedną sesję treningową mniej. Jestem zadowolony z tego, co zrobiłem w Holandii i nie mogę się doczekać, aby pomóc zespołowi jeszcze raz na Monzy."