Wyścigi i Formuła 1 w zakładach

Różnego rodzaju wyścigi samochodowe cieszą się ogromną popularnością na całym świecie, przyciągając kibiców zarówno na tory i trasy wyścigowe, jak i przed telewizory. Warto pamiętać, że zakłady na wyścigi WRC, NASCAR oraz oczywiście zakłady wzajemne na Formułę 1 znaleźć można w ofercie właściwie wszystkich legalnych bukmacherów w naszym kraju.

Zdecydowanie najważniejszą pozycją w ofercie legalnych bukmacherów jeśli chodzi o zakłady wzajemne na różnego rodzaju wyścigi samochodowe są oczywiście zakłady na Formułę 1, które możemy obstawiać na wiele różnych sposobów, w opcji prematch i na żywo.

W przeciągu całego sezonu F1 bukmacherzy cyklicznie umieszczają w ofercie typy na wyniki poszczególnych wyścigów. Najbliższa odsłona walki o tytuł mistrza świata odbędzie się  20. czerwca (Grand Prix Francji), a zakłady na to, kto wygra w tym wyścigu, ma już na swojej stronie internetowej m.in. legalna firma bukmacherska STS. Faworytem analityków nadal  jest Lewis Hamilton (kurs 2,25), tuż tuż przed Maxem Verstappenem (kurs 2,35) – widać u ekspertów przeważyło 7 tytułów mistrza świata Brytyjczyka nad aktualnymi 4 punktami przewagi Holendra w klasyfikacji kierowców. Czasami operatorzy udostępniają także na poszczególne wyścigi zakłady typu H2H, w ramach których typować można, który kierowca z danej pary zajmie ostatecznie w zawodach wyższe miejsce.

Oczywiście przez cały sezon F1 u bukmacherów dostępne są też zakłady długoterminowe na zwycięzcę całego cyklu mistrzostw świata – wśród kierowców i wśród konstruktorów. I tak obecnie nadal faworytem wszystkich legalnych bukmacherów jest Lewis Hamilton – jeśli zdobędzie on tytuł mistrzowski firma eWinner zapłaci tylko 1,69 za każdą postawioną na to złotówkę. Z wyścigu na wyścig eksperci bukmacherów coraz wyżej oceniają szanse Maxa Verstappena – aktualny kurs w Ewinner na zdobycie prze kierowcę Red Bull Racing pierwszego tytułu mistrzowskiego oceniane są już tylko na 2,05 (przed GP Monako było to 3,60).

Podobnie sprawa ma się ze zdobyciem tytułu mistrza świata konstruktorów. Z rundy na rundę szanse Mercedes-AMG Petronas Formula One Team na wygraną w sezonie 2021 oceniane są coraz słabiej (z 1,17 przed GP Monako do aktualnego kursu 1,68), a Red Bull Racing coraz mocniej (z 4,50 na 2,03).

Ciekawą opcję zakładów specjalnych na Formułę 1 ma w swojej ofercie licencjonowana firma Zakłady Bukmacherskie Betfan (posiada korzystną premię za wprowadzenie aktywnego kodu promocyjnego). W zakładach typu under/over można tam stawiać, ile zwycięstw w danym sezonie odniesie dany kierowca – dla przykładu w przypadku Valteriego Bottasa można typować, czy Fin wygra mniej niż 4 wyścigi (kurs 1,05), lub czy więcej niż 3 (kurs 7,90).

WRC i NASCAR u legalnych bukmacherów

Coś dla siebie w ofercie legalnych bukmacherów znajdą również miłośnicy innych wyścigów samochodowych, np. amerykańskiej serii NASCAR. Najbardziej prestiżowe wyścigi odbywają się w ramach cyklu NASCAR Cup Series, składającego się z 36 zawodów, w których 43 kierowców rywalizuje łącznie przez 10 miesięcy w roku. U polskich legalnych bukmacherów można typować zwycięzców poszczególnych wyścigów, jak i np. najlepszego kierowcę w całym sezonie.

Inną dostępną opcją są zakłady na mistrzostwa świata w rajdach samochodowych WRC. Właściwie wszyscy legalni operatorzy bukmacherscy, na kilka dni przed danym wyścigiem udostępniają zakłady na najlepszego kierowcę w zawodach, a u niektórych z nich dostępne są  także zakłady długoterminowe na mistrza świata w całym sezonie. W bieżącym 2021r.  faworytem jest Sebastien Ogier (kurs 2,75) przez Ottem Tanakiem (3,00) i Thierrym Neuvillem (4,00).

Bonusy i promocje na wyścigi oraz Formułę 1

Pamiętać warto o jeszcze jednej ważnej kwestii. Gracze, którzy typują wyniki Formuły 1 i innych wyścigów, korzystać mogą z różnego rodzaju promocji i bonusów przygotowywanych przez legalnych bukmacherów. Niekiedy przy okazji konkretnych wyścigów F1 dostępne są dedykowane freebety albo zakłady bez ryzyka. Zazwyczaj nie ma żadnych przeciwwskazań, aby właśnie na typowanie Formuły 1 przeznaczyć środki pozyskane ze stałych bonusów oferowanych przez bukmacherów.

Dla przykładu – można w tym celu wykorzystać np. bonus na start od LV BET, na który składa się bonus od pierwszej wpłaty do 2000 zł, bonus od drugiej wpłaty do 1000 zł, cashbacku 333 zł oraz darmowego zakładu 20 zł. Łącznie może on więc wynieść 3353 zł. Firma bukmacherska Noblebet (ma ten sam kod promocyjny co STS i LVBET) miewa natomiast w ofercie specjalny, aktywowany regularnie bonus 400 zł na weekend – a ponieważ wyścigi F1 odbywają się w weekendy, to dobra okazja, by go wykorzystać.

Graj odpowiedzialnie tylko u legalnych bukmacherów, z ważną licencją Ministerstwa Finansów. Zakłady bukmacherskie to ryzyko hazardu - zauważyłeś objawy uzależnienia, skontaktuj się ze specjalistą leczenia uzależnień.