Mazepin wezwany do wojska i nie dokończy sezonu?


Ojciec Nikity Mazepina dziś w jednym z wywiadów powiedział, że jego syn możliwe, że będzie musiał wcześniej zakończyć swój debiutancki sezon Formuły 1. Czeka na niego rosyjski obowiązkowy pobór do wojska dla wszystkich mężczyzn powyżej 18 roku życia.

Mazepin może i nie jest dopuszczony do jazdy pod rosyjską flagą w Formule 1, co nie czyni go kierowcą innej narodowości. Jako Rosjanin, tak jak wszyscy inni Rosjanie powyżej 18 roku życia, musi służyć w wojsku przez rok. Armia rosyjska chciałaby, aby kierowca zespołu Haas wypełnił teraz ten obowiązek. „Nikita musi w tym roku przejechać 23 wyścigi, a oni każą mu wstąpić do armii” – powiedział ojciec Mazepina, Dmitry, według TASS.

Ojciec Mazepina opowiada, że ​​jego syn poprosił go o pomoc. „Powiedział do mnie: „Tato, co mam zrobić? Mam wyścig co dwa tygodnie”. Ale według miliardera nikt w Rosji nie dba o obowiązki syna w Formule 1.

Po aferze dopingowej związanej z rosyjskim sportem, w wojskowym poborze nie robi się już dla nich wyjątków. „Nie chodzi tylko o Nikitę Mazepin”, powiedział Mazepin senior. „Ale także dotyczy to wszystkich innych w tej samej sytuacji. Kraj nie dba o tych sportowców”.

Moim zdaniem, Mazepina będzie stać na to, żeby sprawę zakończyć po cichu, ale sytuacja jest interesująca, skoro mówią o tym głośno.