Prezent dla fana Formuły 1, tory 3D

 

Dziś mam dla was coś, co powinno spodobać się każdemu fanatykowi Formuły 1. Modele 3d torów będą idealną ozdobą Twojego wnętrza. Produkuje je Czarek fan Formuły 1. Jeśli sami macie coś ciekawego w swojej ofercie związanego z F1, to oczywiście zapraszam do kontaktu.

Czarek odpowiedział mi na kilka pytań:

Skąd wziął się pomysł na taki projekt?

Pomysł na projekt wziął się z pasji do Formuły 1. Zawsze chciałem mieć taką statuetkę w swoim domu, dobrze komponuje się w mojej kolekcji modelów z F1. Całkiem przypadkiem mój projekt bardzo spodobał się mojemu przyjacielowi, który podsunął mi pomysł stworzenia całej serii takich produktów.

Ile trwa stworzenie jednej sztuki?

Samo produkowanie jest dość czasochłonne, więc ciężko stwierdzić. Projekt zaczynam od zaprojektowania toru, ustawienia procesu technologicznego FFF i zapisaniu Gcodu, aż po produkcje podstawek, które należy z wymiarować, 3-krotnie pomalować i wygrawerować nazwę danego obiektu. Oczywiście na koniec odpowiednio zadbać o wygląd estetyczny 😉

Czy najpierw potrzebny jest jakiś projekt, czy odwzorowuje Pan tor „na oko”?

Tak, potrzebny jest projekt. Tory są odwzorowane na podstawie oficjalnych zdjęć zamieszczonych w internecie przy pomocy programów inżynieryjnych.

Gdzie je kupić i ile kosztują?

Tory znajdziecie, klikając w link. Koszt jednego to 38,99 plus 8,99 za wysyłkę do paczkomatu. Do wyboru są wszystkie tory, które brały udział w mistrzostwach świata Formuły 1. Przy zamówieniu można też wybrać kolor drewnianej podstawki: biały, szary, kasztanowy i brązowy.

Jakie są wymiary torów?

Wymiary podstawki - 22 na 60 na 120 mm. Średnie wymiary toru- 230 na 210 mm