McLaren zaprezentował specjalne malowanie na GP Monaco 2021

McLaren przygotował specjalne malowanie na zbliżające się Grand Prix Monaco. Zespół będzie się ścigał w barwach sponsora Gulf. Jest ono oparte na charakterystycznym bladoniebieskim i pomarańczowym kolorze znanym z dekad samochodów wyścigowych sponsorowanych przez Gulf, począwszy od Forda GT40 z lat sześćdziesiątych.

Branding będzie wykraczał daleko poza barwy dwóch bolidów MCL35M. Lando Norris będzie miał uzupełniający kask w podobnych kolorach, a on i jego kolega z zespołu będą nosić nowe, pasujące kombinezony.

"Będzie to kompletny zespół Gulf McLaren Formula 1 w Monako, od garażu, przez samochód wyścigowy, aż po kombinezony" - powiedział Zak Brown.

"Myślę, że będzie to wyglądało dość spektakularnie" - dodał. "Jeśli masz zamiar to zrobić, zrób to dobrze".

Gulf dołączył do McLarena jako sponsor w zeszłym roku, choć jego barwy można było zobaczyć na ich samochodach już wcześniej. McLaren F1 GTR Longtail w tym samym malowaniu zajął drugie miejsce w Le Mans w 1997 roku.

Moim zdaniem malowanie wygląda niesamowicie dobrze i mam nadzieję tylko, że nie skończy się tak samo jak ze specjalnym malowaniem Mercedesa na GP Niemiec 2019.