Kubica wraca na tor i to aż na 3 dni

Robert Kubica, rezerwowy kierowca Alfa Romeo Racing, powróci do kokpitu podczas pierwszej sesji treningowej podczas Grand Prix Hiszpanii oraz na dwa dni testów bezpośrednio po wyścigu, kiedy to jako pierwszy kierowca w zespole wypróbuje nowe, 18-calowe opony Pirelli, które będą używane w sezonie 2022.

Robert po tym torze jeździł ostatnio w otwierającym sezon wyścigu European Le Mans Series w kwietniu, w którym wraz ze swoją załogą odniósł zwycięstwo.

Robert przejmie bolid Kimiego Räikkönena w pierwszej sesji treningowej weekendu wyścigowego, w piątek, aby wnieść swoje doświadczenie i umiejętności do bieżących wysiłków zespołu w sezonie 2021, przed powrotem do kokpitu na każdy z dwóch dni testów z 18-calowymi oponami we wtorek i środę w przyszłym tygodniu.

Robert Kubica, Rezerwowy Kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN: "Nie mogę się doczekać, aby ponownie znaleźć się w bolidzie w ten piątek i w przyszłym tygodniu. Po raz ostatni jeździłem bolidem C41 w Barcelonie w lutym i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak bardzo bolid rozwinął się od tego czasu - zarówno pod względem poprawek, jak i zrozumienia pakietu przez zespół. Jazda bolidem Formuły 1 jest zawsze wyjątkowym doświadczeniem i cieszę się, że będę mógł wnieść swój wkład w walkę zespołu w środku pola. Ponadto, możliwość jazdy na nowych 18-calowych oponach będzie nowym doświadczeniem i pierwszym smakiem nowego świata, który powstanie w przyszłym roku."