Eleven traci prawa do pokazywania Formuły 1 w Polsce od 2023 roku


Od 2016 roku prawa do transmisji wyścigów Formuly 1 posiada stacja Eleven Sports. Umowa obowiązuje do końca 2022 roku i właśnie już rok później transmisje w Polsce znajdziecie wyłącznie w serwisie Viaplay. Jest to bardzo duże zaskoczenie.

Umowa jest podpisana na trzy lata, do końca 2025 roku. Transmisje będą pokazywane oczywiście z polskim komentarzem. Wysłałem do nich zapytanie i na pewno będzie można oglądać transmisje korzystając z Android TV, Chromecasta, aplikacji mobilnych i strony internetowej.

Na szczęście z Polski nie zniknie F1 TV, tak jak ma to miejsce w Anglii i Niemczech, gdzie Sky F1 ma wyłączność. Tutaj Viaplay w niczym nie będzie przeszkadzać.

Nordic Entertainment Group (NENT Group), to przodująca firma streamingowa w regionie skandynawskim. Teraz podpisali pierwszą umowę w Polsce z Formułą 1. Począwszy od 2023 roku, należący do NENT Group serwis streamingowy Viaplay stanie się wyłącznym polskim domem dla Formuły 1, z obszernymi i innowacyjnymi relacjami w lokalnym języku z najpopularniejszych zawodów sportów motorowych na świecie. Umowa rozszerza długoterminowe partnerstwo NENT Group z Formułą 1 na dziewięć rynków europejskich.

W Polsce Viaplay będzie dostarczać relacje na żywo z każdego wyścigu Formuły 1, kwalifikacji i sesji treningowych w sezonach 2023, 2024 i 2025, wraz ze studiem i ekspertami. Cztery wydarzenia na żywo w każdym sezonie oraz pełen pakiet najważniejszych momentów ze wszystkich wydarzeń będą również dostępne w Polsce na zasadzie free-to-view.

Oznacza to, że podobnie jak teraz ma to miejsce w Polsacie, cztery wyścigi w sezonie będą pokazywane za darmo.

Grupa NENT niedawno przedłużyła swoje polskie prawa do piłkarskiej Bundesligi do 2029 roku i będzie pokazywać UEFA Europa League i UEFA Europa Conference League od jesieni tego roku. Viaplay wystartuje w Polsce w sierpniu z pojedynczym pakietem w cenie 34 zł miesięcznie.