Polskie gry komputerowe, które zatrzymają Cię w domu

Fani gier komputerowych z pewnością mają ogromną liczbę swoich ulubionych tytułów, w które mogą grać bez ograniczeń i ciągle czekają na kolejne pozycji w cyklu. Bez żadnych problemów można wymienić wiele udanych serii, których nowe odsłony ciągle zyskują sobie gigantyczną popularność. Final Fantasy, Far Cry, Assassin’s Creed, Tomb Raider, Sims, FIFA, Need for Speed, Fallout... każdy z pewnością znajdzie coś w sam raz dla siebie. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad grami wyprodukowanymi przez polskich producentów? Czy wiesz, że nasi twórcy zaliczają się do grona najlepszych na świecie, a firma taka jak CD Projekt bije się o zaszczytne miano najlepszego producenta gier na świecie z firmą Rockstar? Być może nie wiedziałeś, że w tej branży jesteśmy aż tak mocni, dlatego dziś przybliżymy Ci kilka tytułów gier, które rozsławiają Polskę na całym świecie!
Cyberpunk 2077

Na początek musi pójść gra, która pomimo dosyć krótkiego stażu rynkowego, już teraz została okrzyknięta jedną z najlepszych gier wideo w historii. To Cyberpunk 2077 będący dziełem warszawskiego studia CD Projekt RED. To gra akcji, jakiej osadzone w niedalekiej przyszłości, bo w tytułowym roku 2077. Tłem dla niezwykle rozbudowanej fabuły jest futurystyczne miasto o nazwie Night City, które zostało zaprojektowane w oparciu o cztery epoki stylistyczne — czyli neokicz, entropizm, neomilitaryzm i fascynację neonami. Znawcy kina dostrzegą natychmiast odwołania do choćby Łowcy Androidów i innych filmów oraz gier komputerowych.

Pod względem jakości wykonania na komputerach osobistych gra łamie wszystkie dotychczasowe granice, przenosząc możliwości na zupełnie nowy poziom. Nie tylko pod względem jakości grafiki, ale także rozbudowanej fabuły, swobody gracza i możliwości postępowania według własnych kryteriów moralnych i własnej chronologii. Czegoś takiego w grach do tej pory jeszcze nie było.

Nieco gorzej prezentuje się wersja dla konsol, szczególnie Playstation 4, ale twórcy obiecują poprawki mające na celu zwiększyć doznania graczy korzystających z tych już przestarzałych nieco platform.
Wiedźmin 3: Dziki Gon

To inna gra firmy CD Projekt RED, wydana w 2015 roku. Jest ona trzecią częścią cyklu fabularnego zapoczątkowanego w 2007 roku i opartego na znanej powieści Andrzeja Sapkowskiego. To zapewne najliczniej obsypana nagrodami i wyróżnieniami gra na świecie, nie tylko będąca dziełem producentów z Polski, ale w ogóle wszystkich. W momencie wyjścia na rynek otrzymała praktycznie same entuzjastyczne opinie, a cztery lata później branżowy magazyn Gamestar uznał Wiedźmina 3 za najlepszą grę RPG w historii.
Call of Juarez: Gunslinger

Teraz przechodzimy do innych producentów, a konkretniej rzecz biorąc — Techlandu. Jest ona autorem ciepło przyjętej przez graczy i krytyków serii Call of Juarez, a Call of Juarez: Gunslinger jest zwieńczeniem całego cyklu. To gra osadzona na Dzikim Zachodzie, ma postać opowieści toczonej przez starego wyjadacza, który na wędrowaniu przez stepy, sawanny i na burdach w barach zjadł własne zęby. Jak to bywa z opowieściami, autor czasami przekłamuje fakty, cofa się do innych wątków i zmienia swoje wspomnienia, co tylko uatrakcyjnia rozgrywkę.

Call of Juarez: Gunslinger ma świetną jak na owe czasy grafikę, która doskonale prezentuje się nawet dzisiaj i na dodatek bardzo dobrą, wciągającą fabułę — oraz znakomitą grywalność!
Pudzianator

Teraz zmieniamy zupełnie profil, bowiem chcemy Ci przedstawić jedną z najlepszych i najbardziej zaawansowanych technicznie gier slotowych. To produkt firmy Promatic Games, mającej swoją siedzibę w Jeleniej Górze. Ten producent zajmuje się głównie projektowaniem urządzeń dla kasyn naziemnych, ale ma też na koncie hazardowe gry wideo, takie jak Pudzianator. Ta maszyna slotowa cechuje się zaawansowaną oprawą graficzną i licznymi animacjami oraz przerywnikami wideo, a główną rolę odgrywa w niej polski mistrz świata strongmanów oraz zawodnik MMA, czyli Mariusz Pudzianowski. Jeśli więc zdarza Ci się zagrać w gry hazardowe online, to bez wątpienia Pudzianator jest tytułem, na jaki koniecznie musisz zwrócić uwagę!
This War of Mine

Polacy zawsze słynęli z fantazji i zdolności do niesztampowych rozwiązań, nie powinno więc nikogo dziwić, że jedna z najlepszych gier przełamujących wszelkie dotychczasowe schematy i konwenanse pochodzi właśnie z naszego kraju. Z czym kojarzą Ci się gry związane z wojną? Zapewne od razu na myśl przychodzi Ci seria Call of Duty oraz Medal of Honor albo też Battlefield — czyli starcia żołnierzy, ataki, wybuchy, strzelanina, czyny bohaterskie i te nieco mniej. Czy kiedykolwiek pomyślałeś o tym, że równolegle z działaniami militarnymi gdzieś tam toczy się życie cywili zmuszonych tkwić w samym środku tego piekła? Pewnie nie. Twórcy działający pod szyldem 11 bit studios pomyśleli.

W efekcie powstała gra This War of Mine, którą można określić jako symulator cywila podczas wojny. Zadaniem gracza jest pomóc grupce czterech osób, których losy związał ze sobą zupełnym przypadkiem. Znajdują się one wewnątrz oblężonego fikcyjnego miasta Podgorica i ich zadaniem jest po prostu — przetrwać. Gracz musi podejmować liczne decyzje, niekoniecznie właściwe z moralnego punktu widzenia, ale za to zapewniające przetrwanie jego grupce. To fantastyczna gra, która w pełni zasłużenie cieszy się ogólnoświatowym uznaniem!