Wyniki 1 treningu przed Grand Prix Sakhiru 2020

George Russell najszybszy w pierwszym treningu przed Grand Prix Sakhiru. Valtteri Bottas nie może być zadowolony po pierwszym treningu na zdecydowanie innej nitce toru w Bahrajnie. Krótkie okrążenie sprawiło, że na torze mieliśmy duży tłok, najlepiej wykorzystał to debiutujący w miejsce Lewisa Hamiltona, Russell. 

Valtteri Bottas chyba zestresowany taką sytuacją, ponieważ cały trening popełniał dużo błędów i blokował przednie koła na dohamowaniach. Oczywiście to dopiero pierwsza sesja i wiele może się zmienić. Drugi czas wykręcił Max Verstappen, a Alex Albon był trzeci przed drugim zawodnikiem Mercedesa.

To na pewno taka pierwsza sesja, jaką George chciał. Pojechał bez błędów, dostosowywał się do bolidu Mercedesa i wykręcił najlepszy czas.

Krótki tor oznacza wiele okrążeń pokonanych przez wszystkich zawodników. Najszybsze okrążenie Russell pokonał w 54 sekundy, takiego czasu okrążenia nie ma na żadnym innym torze w kalendarzu. Razem kierowca Mercedesa przejechał aż 49 kółek.

Do stawki w tej sesji dołączyło dwóch debiutantów. Fittipaldi w Haasie i Aitken w Williamsie. Zakończyli sesję na końcu stawki i dostosowywali się do nowych dla siebie warunków w Formule 1.