Kubica pojedzie w piątek w treningu do GP Styrii

Kierowca rezerwowy Alfa Romeo, Robert Kubica, powróci do bolidu Formuły 1 już w najbliższy piątek. Polak weźmie udział w pierwszej sesji treningowej przed Grand Prix Styrii na torze Red Bull Ring.

Kubica w tym roku dwa razy z rana brał udział w zimowych testach w Barcelonie. Teraz weźmie udział w sesji w miejsce Antonio Giovinazziego, a włoski kierowca wróci do samochodu na drugi trening.

Robert Kubica, rezerwowy kierowca Alfa Romeo: "Nie mogę się doczekać powrotu do akcji w ten weekend, zwłaszcza po długiej przerwie, którą cały świat sportów motorowych musiał obserwować. Moim celem, jak zawsze, jest dostarczenie jak największej ilości danych dla naszych inżynierów i przekazanie im mojej opinii z kokpitu. Ten weekend będzie całkiem nowym doświadczeniem dla wszystkich, ściganie się w tym samym miejscu, w którym byliśmy kilka dni temu, więc będzie to kwestia dopracowania wszystkich danych, które zebraliśmy w trakcie Grand Prix Austrii i przetestowania poprawek, które chcemy wprowadzić do samochodów".

Frédéric Vasseur, Dyrektor Generalny Zespołu Alfa Romeo i Prezes Zarządu Sauber Motorsport AG: "Cieszę się, że w piątek zobaczę Roberta w bolidzie. Kierowca ze swoim doświadczeniem zawsze udziela cennych informacji zwrotnych i będzie mógł pomóc nam w dalszej nauce o naszym samochodzie. Robert był oczywiście z zespołem w miniony weekend, dzięki czemu jest w pełni świadomy wszystkiego, o czym rozmawiano na spotkaniach inżynieryjnych i podczas każdej sesji: będzie miał okazję samemu doświadczyć samochodu i, uzbrojony w tę wiedzę, pomóc nam w dalszym rozwoju".