Alonso wyznacza cele Renault

Fernando Alonso powiedział swojemu nowemu zespołowi, aby ten skupił się na sezonie 2022. Wtedy Formuła 1 wchodzi w erę nowych przepisów i nowych bolidów. Jest to najlepszy moment na wykonanie skoku ze środka stawki na najwyższy stopień podium.

Formuła 1 opóźniła wprowadzenie nowych przepisów technicznych z przyszłego do 2022 roku. Fernando wraca do ścigania w przyszłym sezonie, chce, aby zespół skoncentrował się na przygotowaniach na kolejny rok.

Dla Hiszpana rok 2021 się praktycznie nie liczy, powiedział Abiteboul.

"Będzie ścigał się z nami w 2021 roku, więc można by pomyśleć, że jest zainteresowany tym, żebyśmy byli konkurencyjni, jak tylko możemy. Ale właściwie mówi "wiecie co, chłopaki, zapomnijcie o '21".

Abiteboul wie, że dobre przygotowanie może oznaczać sukcesy. Honda przygotowywała się do zmian w 2009 roku, a ostatecznie się wycofali. Brawn przejął ich zespół i wygrał mistrzostwo. Mercedes w 2014 roku był najlepiej przygotowany na zmianę jednostek napędowych na V6 turbo i od tamtej pory wygrywa wszystkie tytuły mistrzowskie.

Dlatego też nie ma co się dziwić, że stawiają na sezon 2022. Tym bardziej że przepisy na 2021 nie tylko nie ulegają większym zmianom, ale też silniki i wiele elementów konstrukcji będzie zamrożonych. Renault nie wykona więc za rok dużego kroku naprzód, z nowymi przepisami pojawiają się nowe możliwości.