Okładki F1 2020 i zwiastun toru w Zandvoort

Firma Codemasters® zaprezentowała dziś wirtualną wersję Circuit Zandvoort, pierwszego z dwóch nowych torów dostępnych w F1® 2020, oficjalnej grze 2020 FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP™. Circuit Zandvoort, na którym pierwotnie miały się ścigać samochody F1® już w ten weekend, powraca do cyklu F1 po raz pierwszy od 1985 roku. W wirtualnych kwalifikacjach na swoim "domowym" torze bierze udział Max Verstappen z Red Bull Racing. Zwiastun można już teraz obejrzeć pod tym adresem.

Zlokalizowany tuż przy piaszczystych brzegach północnej części Holandii, Circuit Zandvoort to tradycyjny tor wyścigowy. W przygotowaniach do powrotu w 2020 roku przebudowano go, między innymi dodając zupełnie nowy padok i strefy wokół toru oraz uwydatniając niektóre odcinki dla jeszcze bardziej zapierających dech w piersiach momentów. Wyjątkową w skali całej F1® cechą Circuit Zandvoort są nachylenia na zakrętach, z ostatnim pod kątem 18 stopni, który pozwala na efektowne wyprzedzanie.

Lee Mather, F1® Franchise Game Director w firmie Codemasters, skomentował dzisiejszy zwiastun w następujący sposób: „Nasz zespół wykonał niesamowitą robotę, dokładnie odwzorowując każdy szczegół toru. Przechylony zakręt przed ostatnią prostą na pewno spodoba się graczom. Circuit Zandvoort jest bardzo techniczny z różnicami wysokości, wzniesieniami i ostrymi zakrętami. To bezustanny atak na zmysły, który nie daje kierowcom ani chwili na odpoczynek.”Firma Codemasters ujawniła też dziś finalne okładki gry F1® 2020. Na froncie polskiego wydania F1 2020 Edycja Siedemdziesięciolecia znajdą się starzy wyjadacze Kimi Räikkönen z zespołu Alfa Romeo Racing Orlen oraz Daniel Ricciardo. Okładka F1 2020 Edycja Deluxe Schumacher to oczywiście niemiecki mistrz w kostiumie z okresu występów w zespole Ferrari. Jego sylwetka oraz bolid znajdą się też na pamiątkowym Steelbooku, który będzie dołączany do zamówień przedpremierowych w dobrych sklepach z grami (wkrótce nastąpi aktualizacja kart produktów).Gra F1® 2020 ukaże się już 7 lipca (Edycja Deluxe Schumacher) lub 10 lipca (Edycja Siedemdziesięciolecia) 2020 w polskiej wersji językowej (napisy). Więcej informacji znajdziesz na jej oficjalnej stronie. Materiały prasowe są jak zawsze dostępne pod tym adresem.