F1 odrzuca pomysł opóźnienia zmian technicznych do 2023 roku

Formuła 1 i FIA trzymają się swoich planów wprowadzenia nowych przepisów technicznych w 2022 roku. Niektóre zespoły chciały je opóźnić aż do 2023 roku.

Nowe zasady jak dobrze wiecie, miały zostać wprowadzone w przyszłym sezonie, ale już je przesunięto o rok. Mają one na celu drastyczną zmianę konstrukcji bolidów, aby uskutecznić bliższe ściganie i większe szanse na wyprzedzanie.

Wszystkie zespoły mają problemy finansowe spowodowane globalną pandemią. Podczas wczorajszej wideokonferencji pomiędzy zespołami a przedstawicielami F1 poruszono kwestię możliwości dalszego odsunięcia nowych zasad.

Pomysł ten został wstępnie odrzucony, ale może zostać ponownie rozważony, jeśli sezon 2020 po prostu się nie odbędzie...

Nowe przepisy stanowią kluczowy element planu rozwoju Formuły 1 i ciężko je odkładać na kolejne lata. Niektóre zespoły boją się, że dalsze opóźnianie zmian, oznacza kolejne modyfikacje regulaminu. Wszyscy wydali już dużo pieniędzy na nowe projekty i nikt nie zgodzi się na wprowadzenie kolejnych zmian, które tylko zwiększą koszta.