Będzie nowy kalendarz na sezon 2020 od F1

Formuła 1 zareagowała w końcu na spekulacje dotyczące zmian w kalendarzu. Wydali ogłoszenie, w którym potwierdzili, że wkrótce zostanie opublikowany zmieniony kalendarz na sezon 2020.

Pierwotnego kalendarza już nawet na oficjalnej stronie Formuły 1 nie znajdziecie. Został on już skasowany, a obecnie jedyny w teorii aktualny, widnieje na stronie FIA. Według niego sezon ma rozpocząć się od GP Francji w czerwcu.

"Formuła 1 współpracuje obecnie z naszymi promotorami nad poprawionym kalendarzem na rok 2020, w którym rzeczywista kolejność i terminy wyścigów będą prawdopodobnie znacznie różnić się od naszego pierwotnego kalendarza na rok 2020",

Nowy kalendarz ma się pojawić "w odpowiednim czasie".

Rządy Francji i Belgii ogłosiły w ostatnich dniach przedłużenie zakazu organizowania publicznych zgromadzeń, które mogą zagrozić wyścigom organizowanym w tych państwach, przewidzianych odpowiednio na 28 czerwca i 30 sierpnia.

Formuła 1 zwraca też pieniądze za bilety, oczywiście tylko tym którzy kupili je na ich oficjalnej stronie. Jeśli kupiliście je u pośredników, to musicie się zgłosić do nich.

Pomimo zmian w kalendarzu na razie "na wyścigi, które nie zostały przełożone, bilety pozostają ważne".