Jeśli nie będzie wszystkich zespołów, to nie będzie przyznawanych punktów

Jak można było wczoraj przeczytać na stronie, Bahrajn i Wietnam wprowadziły kwarantannę dla osób przybywających z Włoch. Oczywiście Australia może zrobić to samo już za chwilę, ponieważ liczba zarażonych, wzrosła tam właśnie do 42.

Szef Formuły 1, Ross Brawn zapewnił, że jeśli sytuacja się rozwinie i nie wszystkie zespoły będą mogły uczestniczyć w Grand Prix, to taki wyścig nie będzie zaliczany do mistrzostw świata. Tym samym Ferrari i Alpha Tauri, nie będą wtedy na straconej pozycji w tym sezonie.

"Jeśli zespół nie może wjechać do kraju, nie możemy mieć wyścigu. W każdym razie nie będzie wyścigu o mistrzostwo świata Formuły 1, bo to byłoby niesprawiedliwe.", powiedział Brawn

Problem jest również z dostawcą opon Pirelli. Wielu pracowników również na wyścigi jeździ z Włoch. Teraz w czwartek miały się odbyć testy opon na sezon 2021. Zrezygnowano z nich, ponieważ miały odbyć się na torze Fiorano. Oficjalnie zostały przesunięte w czasie i dojdą do skutku w momencie, gdy sytuacja z koronawirusem się uspokoi.