Filmy dokumentalne o F1 codziennie w Eleven Sports

Telewizja Eleven Sports pozyskała prawa do trzech znakomitych serii filmów dokumentalnych poświęconych najważniejszym postaciom i wydarzeniom w historii Formuły 1. Emisje zaplanowane są od 29 marca codziennie o 21:00 na antenie Eleven Sports 1.

Legendy F1 to seria poświęcona najwybitniejszym kierowcom i postaciom w dziejach królowej motorsportu. Przedstawia niezwykłe historie słynnych mistrzów świata F1 m.in. Nikiego Laudy, Ayrtona Senny, Nigela Mansella, Mario Andrettiego, Jackiego Stewarta i Alaina Prosta, a także tak barwnych osobistości jak Frank Williams czy Eddie Irvine.

Architekci F1 to cykl, w którym jego twórcy skupiają się na wybitnych ludziach mających swój wkład w rozwój i popularyzację Formuły 1. Bohaterami poszczególnych dokumentów są m.in. były prezydent FIA Max Mosley, znakomity inżynier i projektant John Barnard oraz ceniony mechanik i wieloletni szef McLarena Jo Ramírez.

Opowieści ze skarbca F1 to seria poświęcona fascynującym historiom związanym z Formułą 1. Jeden z odcinków opowiada o pamiętnej rywalizacji Ayrtona Senny z Alainem Prostem w 1984 roku, inny skupia się na prestiżowych wyścigach F1 w Monako, a kolejny na losach kultowej stajni Lotus, która odnosiła największe sukcesy w latach 60. i 70. XX wieku.

Premiery dokumentów będą emitowane w kanale Eleven Sports 1 od 29 marca codziennie o 21:00. Program #ElevenF1, który dotychczas był pokazywany w poniedziałki w porze premier serii dokumentalnych, zostanie połączony z nadawanym o 20:00 ELEVEN Call Live.

Warto przypomnieć, że od 29 marca w Eleven Sports 1 co tydzień będą retransmitowane najlepsze wyścigi Roberta Kubicy w Formuły 1 z lat 2006-2010. Na początek, w najbliższą niedzielę o 15:00, widzowie będą mogli obejrzeć pamiętne Grand Prix Kanady z 2008 roku, zakończone pierwszym zwycięstwem Polaka na torach F1.