Eleven Sports ma prawa do serii DTM z udziałem Roberta Kubicy

Telewizja ELEVEN SPORTS pozyskała wyłączne prawa do pokazywania w Polsce przez dwa lata DTM – jednej z najbardziej prestiżowych serii wyścigowych na świecie. Nowy sezon rozpocznie się 10 lipca, a jedną z jego gwiazd będzie Robert Kubica, który został kierowcą zespołu ORLEN Team ART.

DTM (Deutsche Tourenwagen Masters) słynie z widowiskowych wyścigów i zaawansowanych technologicznie samochodów z nadwoziem typu coupé. Na sezon 2020, który w całości będzie można zobaczyć w kanałach ELEVEN SPORTS, złoży się dziesięć rund odbywających się na znanych europejskich torach m.in. Norisring, Zolder, Brands Hatch, Hockenheimring i Monza. Transmisjom będzie towarzyszyć specjalne studio przed i po rywalizacji kierowców.

W tym roku zmagania w formule DTM będą toczyć się w weekendy. W piątki będą odbywać się treningi, a zawody w soboty i niedziele. Każdy z tych dwóch dni rozpocznie się od sesji kwalifikacyjnej i zostanie zwieńczony odrębnym wyścigiem.

„Seria DTM gwarantuje najwyższy poziom rywalizacji i doskonale wpisuje się w bogatą ofertę ELEVEN SPORTS skierowaną do fanów motorsportu. Polscy kibice uwielbiają Roberta Kubicę, dlatego z przyjemnością pokażemy wszystkie zawody w możliwie szerokim wymiarze i ze świetnie przygotowaną ekipą dziennikarską znaną z pracy przy wyścigach Formuły 1. Zapraszam na wielkie emocje z udziałem Kubicy i innych znakomitych kierowców”, powiedział Patryk Mirosławski, COO ELEVEN SPORTS w Polsce.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania dwuletniej umowy z ELEVEN SPORTS”, powiedział Marcel Mohaupt, Dyrektor Zarządzający ITR. „Polska jest ważnym rynkiem dla DTM i partnerów serii, a to porozumienie jest potwierdzeniem jej rosnącego międzynarodowego znaczenia. Cieszymy się również z tego, że do zawodów w najbliższym sezonie dołączy Robert Kubica. Ten legendarny kierowca, bohater dla milionów fanów na świecie, będzie wielkim atutem serii. Jestem przekonany, że udział w jednej z najlepszych serii wyścigów samochodowych na świecie sprawi mu wiele radości”.

Wśród 15 konkurentów Roberta Kubicy nie zabraknie byłych oraz być może przyszłych gwiazd F1®. Udział w DTM stwarza bowiem duże szanse na rozwój zarówno dla doświadczonych jak i młodych zawodników. W gronie kandydatów do tytułu mistrzowskiego wymienia się broniącego trofeum René Rasta, a także Nico Müllera, Marco Wittmanna, Mike’a Rockenfellera i Timo Glocka. W przeszłości w serii DTM startowały takie sławy jak Michael i Ralf Schumacherowie, Jean Alesi, Gerhard Berger, David Coulthard, Nicola Larini, Berndt Schneider czy Mika Häkkinen.

Seria DTM poszerza ofertę programową premium sportów motorowych w ELEVEN SPORTS, na którą składają się również prestiżowe wyścigi Formula 1® i rozgrywki żużlowej PGE Ekstraligi.

OFICJALNY KALENDARZ SERII DTM W SEZONIE 2020

10.07 - 12.07 Norisring (Niemcy)

31.07 - 02.08 Igora Drive St. Petersburg (Rosja) lub Scandinavian Raceway Anderstorp (Szwecja)

07.08 - 09.08 Circuit Zolder (Belgia)

22.08 - 23.08 Brands Hatch Circuit (Wielka Brytania)

04.09 - 06.09 TT Circuit Assen (Niderlandy)

11.09 - 13.09 Nürburgring (Niemcy)

02.10 - 04.10 Igora Drive St. Petersburg (Rosja) lub Scandinavian Raceway Anderstorp (Szwecja)

16.10 - 18.10 Lausitzring (Niemcy)

06.11 - 08.11 Hockenheimring Baden-Württemberg (Niemcy)

13.11 - 15.11 Autodromo Nazionale Monza (Włochy)